[ZAPOWIEDŹ] Pieriewozczikow ws. Murray, czyli pojedynek dwóch najlepszych bramkarzy w lidze

Dodano przez sowin | 22 listopada 2021 19:00
Licznik odwiedzin: 203

We wtorek zmierzymy się w Krakowie z tamtejszą Comarch Cracovią. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 23. kolejki Polskiej Hokej Ligi.

Krakowianie po przerwie w rozgrywkach, która spowodowana była udziałem reprezentacji Polski w turnieju Baltic Challenge Cup, jeszcze nie rozegrali spotkania ligowego, gdyż w ostatni weekend zmierzyli się w turnieju półfinałowym Pucharu Kontynentalnego. Rywalami „pasów” w tym turnieju były drużyny: Saryarka Karaganda z Kazachstanu, HK Poprad ze Słowacji oraz Asiago Hockey z Włoch. Drużyna z Małopolski z dorobkiem 4 punktów ( zwycięstwa z HK Poprad po karnych oraz z Asiago Hockey po dogrywce) zapewniła sobie udział w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego.

Na ligowym podwórku podopieczni Rudolfa Rohacka zdobyli 32 punkty w 19 spotkaniach i zajmują czwarte miejsce. Jednym z filarów gry ofensywnej krakowian jest Damian Kapica, który z dorobkiem 27 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej zajmuje trzecie miejsce w całej lidze, a pierwsze w drużynie. Więcej od 29-letniego napastnika punktów zgromadzili dwaj zawodnicy GieKSy – Patryk Wronka (30 punktów) oraz Grzegorz Pasiut ( 36 punktów). Krakowianie są drugą, zaraz za GieKSą drużyną, która w obecnych rozgrywkach straciła najmniej bramek. Duża w tym zasługa obu krakowskich bramkarzy – Dienisa Pieriewozczikowa oraz Dawida Zabolotnego. Pierwszy z wymienionych wystąpił w 11 spotkaniach, w których interweniował ze skutecznością 93,4%, a drugi z nich reprezentował Cracovię w 9 meczach, broniąc ze skutecznością 91,4%. W GieKSie od początku sezonu trener Jacek Płachta stawia na Johnego Murray’a, który broni ze skutecznością 92,5%.

Porównując powyższe dane, wtorkowe spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Czy nasz pierwszy atak Wronka – Pasiut – Fraszko po raz kolejny będzie postrachem dla krakowskiej defensywy? A może w tym meczu główne role odegrają bramkarze obu drużyn?

Wyniki poprzednich spotkań:

Comarch Cracovia – GKS Katowice 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

GKS Katowice – Comarch Cracovia 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

23.11.2021 r. (wtorek) godz. 18:30 Lodowisko im. Adama „Rocha” Kowalskiego: Comarch Cracovia – GKS Katowice

Sędziowie: Paweł Breske, Bartosz Kaczmarek (główni), Andrzej Nenko, Michał Żak (liniowi)

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*