[ZAPOWIEDŹ] Najkrótszy wyjazd w sezonie

Dodano przez Adi | 29 września 2022 08:54
Licznik odwiedzin: 274

W piątek w ramach 8. kolejki PHL hokeiści GKS-u Katowice udadzą się do Sosnowca.

Po inauguracji sezonu mogło wydawać się, że Zagłębie w końcu włączy się do walki o wyższe cele – gładko pokonali JKH GKS Jastrzębie 4:0. Szybko jednak okazało się, że wynikało to bardziej z fatalnej postawy jastrzębian na starcie rozgrywek – aktualnie sosnowiczanie wyprzedzają w tabeli jedynie właśnie JKH. W ostatniej kolejce nie zdołali ani razu pokonać Kevina Lindskouga, przez co komplet punktów po zwycięstwie 3:0 ze Stadionu Zimowego wywiozło Podhale Nowy Targ – typowane do roli czerwonej latarni ligi. Od czasu udanej inauguracji Zagłębie wygrało tylko jeden mecz – byli o bramkę lepsi od Energi Toruń. Ulegli natomiast jeszcze GKS-owi Tychy i STS-owi Sanok. Ich bilans bramkowy to 10-11.

Oprócz kapitana Tomasza Kozłowskiego, który ma na swoim koncie 4 asysty, zgodnie z oczekiwaniami liderami ofensywnymi sosnowiczan są wzmocnienia z GKS-u Tychy – Jakub Witecki i Michał Kotlorz. Solidny początek sezonu notuje także Nikita Butsenko, dla którego to już trzecia przygoda z PHL i druga z Zagłębiem. Mimo słabej postawy drużyny pretensji nie może mieć do siebie bramkarz Patrik Spesny – zatrzymał do tej pory 94,5% strzałów posłanych w jego kierunku, co czyni go trzecim najskuteczniejszym golkiperem ligi.

Sosnowiczanie byli naszym rywalem w ćwierćfinale fazy play-off, przez co w trakcie sezonu 21/22 mierzyliśmy się z nimi aż 10-krotnie – zarówno w trakcie rozgrywek zasadniczych, jak i w ćwierćfinałowej batalii wygraliśmy 4 mecze, przegrywając po jednym – w obu przypadkach były to starcia w Satelicie.

30.09.2022 (piątek, 19:00) Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*