[ZAPOWIEDŹ] Mecz z Podhalem za 6 punktów

Dodano przez sowin | 13 lutego 2020 12:30
Licznik odwiedzin: 341

Po jedenastodniowej przerwie związanej z występem reprezentacji Polski na turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2022 roku odbędą się w Pekinie, rozgrywki wznawia Polska Hokej Liga. W przedostatniej kolejce nasza drużyna pojedzie na mecz do Nowego Targu.

W ligowej tabeli obie drużyny dzieli zaledwie jeden punkt. Wyżej notowani są katowiczanie, którzy po 47 kolejkach Polskiej Hokej Ligi zajmują piątą pozycję z dorobkiem 82 punktów, tyle samo, co Comarch Cracovia, jednak gorszy bilans bezpośrednich spotkań spowodował, iż „Pasy” zajmują czwartą pozycję. Nowotarżanie sklasyfikowani zostali na szóstej pozycji z dorobkiem 81 punktów. W ostatniej kolejce obie drużyny odniosły zwycięstwa. Podopieczni Philipa Barskiego pokonali Naprzód Janów 13:1, natomiast „GieKSa” pokonała drużynę JKH GKS-u Jastrzębie 4:1. W bezpośrednich spotkaniach obie drużyny zanotowały po dwa zwycięstwa, co ciekawe po jednym zwycięstwie na własnym lodowisku i po jednym na lodowisku w rywali. W Katowicach raz wygrała nasza drużyna w stosunku 4:1 i raz przegraliśmy 1:2, natomiast w Nowym Targu „Szarotki” wygrały 6:1 i przegrały 2:3.

Najlepiej punktującym zawodnikiem naszych przeciwników jest Krystian Dziubiński, który zgromadził do tej pory 56 punktów (27B, 29A) w klasyfikacji kanadyjskiej. Kapitan „Szarotek” wyprzedza o 10 punktów dwóch swoich kolegów klubowych: Richarda Jencika (21B, 25A) oraz Emila Sveca (19B, 27A). W drużynie „GieKSy” najwięcej, bo 35 punktów (10B, 25A) w klasyfikacji kanadyjskiej zanotował Grzegorz Pasiut. Nasz kapitan o 5 punktów wyprzedza Jussiego Makkonena, który w obecnym sezonie zdobył 11 bramek oraz 19 zaliczył 19 kluczowych zagrań. Trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem „trójkolorowych” jest Marcin Kolusz z dorobkiem 28 punktów (7B, 21A).

Przemysław Odrobny, bramkarz nowotarskiego Podhala w obecnym sezonie Polskiej Hokej Ligi rozegrał 43 spotkania, w których bronił ze skutecznością 92,4%. Pięć spotkań mniej rozegrał Robin Rahm. Skuteczność obronionych strzałów naszego bramkarza wynosi 93,3%.

Piątkowe spotkanie w Nowym Targu będzie niezwykle istotne dla końcowego kształtu tabeli. Zwycięzca meczu znacznie przybliży się do zajęcia miejsca 3 lub 4 przed fazą play-off, dzięki czemu przynajmniej w ćwierćfinale będzie mieć o jedno spotkanie więcej na własnym lodowisku. Dodatkowo w przypadku takiej samej liczby punktów zwycięzca piątkowego starcia będzie miał lepszy bilans bezpośrednich spotkań, co pozwoli na zajęcie wyższej pozycji w ligowej tabeli.

W innych piątkowych spotkaniach w Oświęcimiu tamtejsza Unia podejmie Comarch Cracovię. „Unici” są już pewni drugiej pozycji przed decydującą fazą obecnego sezonu, natomiast krakowianie ciągle walczą o jak najwyższe miejsce. Obecnie „Pasy” zajmują czwarte miejsce ze stratą jednego punktu do trzeciej drużyny JKH GKS Jastrzębie, tylko że jastrzębianie mają o jedno spotkanie rozegrane mniej (w czwartek 13.02.2020 r. zmierzą się z KH Energą Toruń) oraz przewagę jednego punktu nad szóstą drużyną Podhala Nowy Targ. Walczący o utrzymanie trzeciej pozycji Jastrzębianie podejmą na własnym lodowisku drużynę Lotosu Gdańsk. Gdańszczanie są już pewni udziału w fazie play-off z siódmej pozycji. Pewni pierwszego miejsca w ligowej tabeli są hokeiści GKS-u Tychy, którzy zagrają z ósmą drużyną KH Energii Toruń. Drużyny te zmierzą się w pierwszej rundzie fazy play-off. W meczu o przysłowiową „pietruszkę” zagrają ze sobą drużyny Zagłębia Sosnowiec oraz Naprzodu Janów, dla których piątkowe bezpośrednie starcie będzie przed ostatnim akcentem sezonu 2019/2020 Polskiej Hokej Ligi. Początek wszystkich piątkowych spotkań zaplanowano na godzinę 18:00.

Sędziowie: Mateusz Krzywda, Bartosz Kaczmarek (główni), Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi)

14.02.2020 r. (piątek) godz. 18:00: Podhale Nowy Targ – GKS Katowice

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*