Zapowiedź końca żenady

Dodano przez Shellu | 6 czerwca 2014 15:56
Licznik odwiedzin: 1875

Koniec sezonu – nareszcie! Możnaby powiedzieć. Po serii upokorzeń od początku marca chyba każdemu kibicowi, który dzielnie znosił tę żenadę przydadzą się dwa miesiące odpoczynku. Trzeba jednak jeszcze odbębnić mecz z Wisłą Płock i będzie można udać się na zasłużony urlop… Oczywiście zasłużony dla kibiców, bo przecież nie dla panów piłkarzy.

Dwa wygrane mecze na piętnaście w tym roku i na szesnaście w całej rundzie wiosennej. Przez to GKS zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli wiosny, a gorszy jest tylko Okocimski, któryz hukiem zleciał do drugiej ligi. Gorszy? Przecież jest lepszy, bo wygrał na Bukowej. Wygrał jedyny mecz w tym roku właśnie na Bukowej! Do tego dodajmy, że to zwycięstwo było jedynym Okocimskiego w ostatnich 22 kolejkach. Mało kompromitacji? Dobrze, nie drążmy…

GKS po wygranej z Chojniczanką przegrał w Grudziądzu i Olsztynie oraz zremisował u siebie z Niecieczą i Tychami. W tym ostatnim meczu przynjamniej udało się strzelić trzy gole, ale co to za pociecha, skoro prowadząc 2:0 zaledwie się remisuje.

Wisła Płock dość nieoczekiwanie na koniec sezonu znalazła się na piątym miejscu z dorobkiem 51 punktów. Od pewnego czasu zespół świetnie prezentuje się na wyjazdach, od kwietnia wygrywał bowiem w Niepołomicach, Olsztynie, Brzesku i przede wszystkim w Bełchatowie. Nieco gorzej wiedzi im się u siebie – po porażce z Chojniczanką przyszły remisy z Niecieczą i Tychami, w końcu ostatnio wygrana z Sandecją.

W rundzie jesiennej po bardzo ciężkim meczu GKS wygrał u siebie z Nafciarzami 1:0 po golu Grzegorza Fonjfary. Po porażce w Jaworznie z Tychami, to spotkanie było bardzo ważne i pozwoliło dalej wierzyć, że GKS był mocny i powalczy o awans na wiosnę. Niestety potem przyszedł jeszcze remis z Flotą, który można było przełknąć i wspomniany wstępie koszmar na wiosnę…

Liczymy, że trener Kazimierz Moskal odważniej postawi na młodych zawodników, przede wszystkim przebojowego Kamila Bętkowskiego. Czas już odstawić i pożegnać się na dobre z hamulcowymi i zacząć myśleć o nowym sezonie.

Wisła Płock – GKS Katowice, sobota 7 czerwca 2014, godz. 16:45

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*