[ZAPOWIEDŹ] Kolejny wyjazd – kolejne zaskoczenie z początku sezonu

Dodano przez Adi | 24 września 2022 20:44
Licznik odwiedzin: 229

Po piątkowym meczu w Toruniu, hokeiści GKS-u Katowice udadzą się tym razem na Podkarpacie – w niedziele zmierzą się z Mamra Ciarko STS Sanok.

Jeszcze niedawno nie było wiadomo, czy sanoczanie zdołają dopiąć budżet na sezon 2022/23 po pożarze u jednego z głównych sponsorów klubu – firmy Ciarko. Z pomocą przyszedł kolejny sponsor tytularny, dzięki czemu drużyny z Sanoka nie zabrakło na hokejowej mapie Polski. Podobnie jak w przypadku Energi Toruń – można nazwać ich rewelacją początkowej fazy rozgrywek, bo po 4 spotkaniach mają na swoim koncie tylko jedną porażkę – właśnie w Toruniu. Poza tym meczem byli w stanie ograć na wyjeździe GKS Tychy 4:5 po fantastycznym comebacku w trzeciej tercji, a także zebrali komplet oczek ze starć z Zagłębiem Sosnowiec i Tauron Podhalem Nowy Targ. Ich bilans bramkowy to 16-11.

Po stracie Radosława Sawickiego i Jakuba Bukowskiego siła ofensywna sanoczan oparta jest na obcokrajowcach – trzema trafieniami pochwalić się może Szwed Sebastian Harila, a Ville Heikinen dzięki 7 asystom w tej statystyce przewodzi całej lidze. Warto również zwrócić uwagę na dorobek dobrze znanego nam Kalle Valtoli – fiński obrońca ma już na swoim koncie 7 oczek za 2 gole i 5 asyst. Solidnie w bramce spisuje się Dominik Salama, broniący do tej pory 91,8% strzałów.

W sezonie 21/22 STS tylko raz urwał punkty w GieKSie – w katowickiej Satelicie świetny występ zanotował Salama, którego dopiero w 58. minucie zdołał pokonać Hudson, ale wcześniej krążek dwukrotnie znalazł się w bramce Macieja Miarki po strzałach Filipka i Tamminena. W pozostałych starciach padały wyniki 6:1, 5:4, 5:2 i 4:2 na korzyść katowiczan. Pierwsze starcie pomiędzy tymi drużynami w tym sezonie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00.

25.09.2022 (niedziela, 18:00) Mamra Ciarko STS Sanok – GKS Katowice

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*