[ZAPOWIEDŹ] Kolejna odsłona derbów

Dodano przez Adi | 6 stycznia 2022 13:42
Licznik odwiedzin: 469

W piątek do Satelity przyjedzie drużyna GKS-u Tychy.

Zgromadzeni na katowickim lodowisku kibice będą świadkiem debiutu na ławce trenerskiej zespołu gości. 28 grudnia posadę szkoleniowca GKS-u Tychy objął Andrei Sidorenko, zastępując Krzysztofa Majkowskiego. 63-letni trener 1 października stracił posadę w Niomanie Grodno po niecałym roku prowadzenia drużyny. Będzie to jego trzecia przygoda z Polską Hokej Ligą – wcześniej w latach 96-00 był trenerem Unii Oświęcim, w sezonie 04/05 ponownie objął to stanowisko, a dodatkowo był wówczas także selekcjonerem reprezentacji Polski. Zaledwie 3 lata tę samą rolę pełnił w reprezentacji Białorusi, z którą na mistrzostwach świata dywizji 1A awansował do Elity.

Zmiana trenera była oczywiście spowodowana niezadowalającymi wynikami – tyszanie zajmują 5 miejsce z dorobkiem 47 punktów w 28 meczach, zdobywając zaledwie 4 bramki więcej, niż stracili. Z powodu tak niskiej pozycji zabrakło ich w turnieju finałowym Pucharu Polski. Jako że podczas wtorkowej kolejki pauzowali, ostatni swój mecz rozegrali 22 grudnia – przegrali wówczas z Cracovią 0:2. Niekwestionowanym liderem drużyny z Tychów jest Christian Mroczkowski – dzięki 30 punktom jest jedynym ich zawodnikiem, który przekracza barierę średniej punktu na mecz, a także jedynym hokeistą z dwucyfrową liczbą goli.

W tym sezonie powróciliśmy do tradycji, że w górniczych derbach wygrywa gospodarz – rozpoczęliśmy od wyjazdowej porażki 3:4, w październiku w Satelicie wygraliśmy 5:2, a w listopadzie na lodowisku przy ul. de Gaulle’a znów padł wynik 3:4. Liczymy na podtrzymanie tej zasady, choć łatwo nie będzie – w składzie GieKSy zabraknie Grzegorza Pasiuta, który doznał kontuzji podczas wtorkowego starcia z Comarch Cracovia. Nie wiemy jeszcze, kiedy nasz kapitan ponownie będzie gotowy do gry.

07.01.2022 (piątek) 18:30 GKS Katowice – GKS Tychy

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*