[ZAPOWIEDŹ] Hokejowe derby

Dodano przez sowin | 23 września 2021 21:30
Licznik odwiedzin: 307

Po wygranych spotkaniach z mistrzem (3:2) i wicemistrzem Polski (3:1) naszych hokeistów czeka mecz z brązowym medalistą – GKS-em Tychy.

Tyszanie do tej pory rozegrali 4 ligowe spotkania, w których odnieśli dwa zwycięstwa z Ciarko STS-em Sanok (2:0) oraz z Zagłębiem Sosnowiec (5:4 po karnych), a także ponieśli dwie porażki z drużyną JKH GKS Jastrzębie 1:3 i Comarch Cracovią 0:2. W ostatniej kolejce z uwagi na nieparzystą liczbę drużyn w Polskiej Hokej Lidze podopieczni trenera Krzysztofa Majkowskiego odpoczywali.

Katowiczanie pozostają jedyną ekipą, która w obecnym sezonie nie zjeżdżała z lodu pokonana, a wszystkie mecze rozstrzygali w regulaminowym czasie gry.

Piątkowe hokejowe derby będą wyjątkowe dla kilku zawodników, którzy przed rozpoczęciem sezonu zdecydowali się na zmianę barw klubowych. Do Katowic z Tychów przenieśli się John Murray oraz Patryk Wronka. Obaj zawodnicy dobrze rozpoczęli obecny sezon w barwach GieKSy. Popularny Jasiek Murarz jak na razie broni ze skutecznością 94,3%, natomiast Patryk Wronka w pięciu meczach zdobył 6 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej (3 bramki, 3 Asysty). Po rozegranych trzech sezonach w barwach GieKSy, do Tychów przeniósł się Filip Starzyński, który w czterech spotkaniach zdobył dla swojej drużyny jedną bramkę.

Czy po piątkowym spotkaniu GieKSa pozostanie nadal jedyną niepokonaną drużyną w Polskiej Hokej Lidze?

Przed sezonem obie drużyny zmierzyły się 13 sierpnia. Wówczas po rzutach karnych  przegraliśmy 3:4. Bramki w tamtym spotkaniu zdobyli: Carl Hudson, Mateusz Rompkowski i Matias Lehtonen dla GieKSy oraz Mateusz Ubowski, Jegor Fieofanow, Alexander Szczechura i Jean Dupuy (decydujący rzut karny)

W niedzielę nasi hokeiści będą odpoczywali, a do ligowej rzeczywistości powrócą w piątek 1 października, kiedy na własnym lodzie zmierzymy się z TKH Energą Toruń.

24.09.2021 (piątek) godz. 18:00 Stadion Zimowy:  GKS Tychy – GKS Katowice

sędziowie: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni), Wojciech Czech, Andrzej Nenko (liniowi).

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Kato — 24 września 2021 @ 05:32

  Derby to Derby.
  Mecze które są najważniejsze dla kibiców.
  Racja że przyjdzie przegrana …
  ale może jeszcze nie teraz.
  Może w Satelicie po komplecie wyjazdowych zwycięstw a może wcześniej. Zobaczymy.
  Tymczasem do Boju i po zwycięstwo !
  GKS KATOWICE !

 2. marco_ramirez — 24 września 2021 @ 00:32

  Wiadomo, że kiedyś tak dobra passa – jaką teraz mamy – musi się skończyć! Brakuje nam kilka klubów do kompletu, a chyba, te trudniejsze spotkania mamy za sobą. Chłodna głowa bo umiejętności są. Wygrajcie z Tychami dla klubu, dla siebie, dla nas! ino GieKSa!

 

Dodaj komentarz

*