[ZAPOWIEDŹ] Dwumecz ze Stoczniowcem Gdańsk

Dodano przez sowin | 28 listopada 2020 20:30
Licznik odwiedzin: 262

Drużyna GKH Stoczniowca Gdańsk będzie najbliższym przeciwnikiem naszej drużyny. Z gdańszczanami rozegramy dwa spotkania, w odstępie nieco ponad 24 godzin. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w niedzielę, w ramach 21. kolejki Polskiej Hokej Ligi, a drugi w poniedziałek i będzie to zaległe spotkanie 12. kolejki.

Drużyna znad morza zajmuje przedostatnie, 9 miejsce w tabeli zdobywając 6 punktów, wygrywając dwa mecze z Zagłębiem Sosnowiec 3:0 i Re-Plast Unią Oświęcim 4:2. W ostatniej kolejce podopieczni Krzysztofa Lehmanna ulegli na własnym lodowisku drużynie JKH GKS Jastrzębie 1:5. Honorowe trafienie zanotował Michał Zając. W odmiennych nastrojach do niedzielnego spotkania wyjadą hokeiści „GieKSy”, którzy w piątek na Stadionie Zimowym pewnie pokonali drużynę Zagłębia Sosnowiec 7:2. Gole dla trójkolorowych zdobyli Bartosz Fraszko, Patryk Krężołek – po dwa oraz  Jesse Rohtla, Miika Franssila, Filip Stoklasa – po jednym. Dla Filipa Stoklasy piątkowe spotkanie było ostatnim w barwach „GieKSy, gdyż sztab szkoleniowy postanowił rozstać się z czeskim napastnikiem. Obecnie zajmujemy 5 pozycję w tabeli ze stratą zaledwie trzech punktów do trzeciej Re-Plast Unii Oświęcim.

W jedynym bezpośrednim spotkaniu wygraliśmy w hali Oliwia 4:2. Bramki dla nas w tym meczu zdobyli: Patryk Krężołek (dwie), Bartosz Fraszko i Grzegorz Pasiut, a dla Stoczniowca Maciej Rybak i Josef Vitek. Doświadczony czeski napastnik zdobył 11 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej (5B, 6A), co jest najlepszym wynikiem w gdańskiej drużynie.

W drużynie z alei Korfantego w klasyfikacji kanadyjskiej od kilku kolejek prym wiedzie Grzegorz Pasiut, który zdobył 23 punkty ( 4B, 19A). Warto zaznaczyć, że nasz kapitan jest obecnie najlepiej asystującym zawodnikiem w lidze.

Michał Kieler i Juraj Simboch mają na swoim koncie po 18 spotkań rozegranych w obecnym sezonie, z tym że bramkarz gości bronił w nich ze skutecznością 89,5%, natomiast skuteczność obronionych strzałów słowackiego bramkarza wynosi 92,6%.

„Satelita” 29.11.2020 r. (niedziela) godz. 17:00: GKS Katowice – GKH Stoczniowiec Gdańsk

Sędziowie: Paweł Breske, Robert Długi  (główni), Rafał Noworyta, Jacek Szutta (liniowi).

„Satelita” 30.11.2020 r. (poniedziałek) godz. 18:30: GKS Katowice – GKH Stoczniowiec Gdańsk

Sędziowie: Mateusz Krzywda, Mateusz Niżnik  (główni), Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi).

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*