Zapaśnicy kompletują tytuły

Dodano przez GoT | 17 kwietnia 2012 20:29
Licznik odwiedzin: 1455

W ostatnią sobotę (14.04) zapaśnicy GieKSy wzięli udział w Mistrzostwach Śląska Dzieci oraz Pucharze Śląska Młodzików i Kadetów. W zawodach, które odbyły się w Raciborzu, wzięło udział 67 zawodników z siedmiu klubów.

Do Mistrzostw Śląska Dzieci przystąpiło czterech zawodników ZUKS GKS Katowice, w trzech kategoriach wagowych. Zdobyli oni dwa tytuły mistrzowskie i dwa wicemistrzowskie. Złote medale wywalczyli: Jakub Bade (29 kg) i Szymon Płatek (53 kg), natomiast srebrne przypadły w udziale Bartłomiejowi Ostatkowi (29 kg) i Andrzejowi Kindli (38 kg).

Czterech zawodników reprezentowało GieKSę także w rywalizacji o Puchar Śląska Młodzików. W tej kategorii wiekowej, zapaśnicy GKS-u wypadli nieco gorzej, gdyż oprócz dwóch pierwszych miejsc, zdobytych przez Aleksandra Komandera (59 kg) i Adriana Kołodzieja (85 kg), zajmowali bądź najniższy stopień podium – Dawid Motyl (38 kg), bądź plasowali się tuż za nim – Piotr Tomaszczyk (53 kg).

Największe zdobycze przywieźli z Raciborza kadeci. Łukasz Bachowski (50 kg), Kamil Bielecki (58 kg) i Marcel Kasperek (85 kg), byli najlepsi w swoich kategoriach wagowych, natomiast Łukasz Jainta (42 kg), Marcin Przybyła (50 kg) i Łukasz Lizoń (63 kg) zajęli drugie lokaty.

W klasyfikacji drużynowej ZUKS GKS Katowice zajął drugie miejsce, tuż za Unią Racibórz. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Dąb Brzeźnica, Tytan Katowice, Dalin Mysłowice, Pogoń Ruda Śląska i LKS Owsiszcze.