Zaczynamy pucharową przygodę

Dodano przez Shellu | 12 sierpnia 2014 13:15
Licznik odwiedzin: 9530

Już jutro czeka nas inauguracyjny mecz w Pucharze Polski. Będzie to odmiana, bo od wielu, wielu lat zaczniemy te rozgrywki nie na wyjeździe, a u siebie. Rywalem będzie beniaminek pierwszej ligi – Chrobry Głogów.

Postawa GieKSy w tym meczu będzie zagadką. W meczu z Widzewem widzieliśmy dobre momenty, krótki fragment spotkania z Miedzią też mógł się podobać, ale zdecydowanie za dużo było momentów słabszych, niemrawych. Dodatkowo o ile z Widzewem obrona spisywała się dość pewnie, tak z Miedzią zaliczyła bardzo słaby występ. Trener Kazimierz Moskal ma spory materiał do przemyśleń, zarówno pod kątem personalnym, jak i taktycznym. Tracić bramek w taki sposób stanowczo nie można i trzeba to naprawić już do meczu z Chrobrym. W tym spotkaniu będą mogli zagrać Łukasz Pielorz i Adrian Jurkowski, ich pauza obejmie dopiero mecz ligowy z Niecieczą.

Chrobry Głogów po inauguracyjnym łomocie właśnie z Niecieczą (0:6 u siebie) poprawił sobie nieco morale w meczu z Flotą. Choć wcale się na to nie zanosiło, bo do przerwy podopieczni Ireneusza Mamrota przegrywali w Świnoujściu 0:2. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Michał Ilków-Gołąb, a do wyrównania na 5 minut przed końcem doprowadził Michał Michalec. Chrobry ze Świnoujścia przywiózł więc jeden punkt.

Trzeba dodać, że Chrobry ma już za sobą dwie rundy Pucharu Polski, gdyż przystępował do nich jako ubiegłoroczny drugoligowiec. Tak więc w rundzie przedwstępnej zespół w derbach Dolnego Śląska wyeliminował Zagłębie II Lubin, wygrywając 3:1 po dwóch golach Karola Danielaka i jednym Łukasza Szczepaniaka. Potem w dość nietypowych okolicznościach rozgromił w Lublinie miejscowy Motor 4:0. Nietypowy, bo w 20. minucie czerwoną kartkę dostał bramkarz Amadeusz Skrzyniarz, musiała nastąpić zmiana zawodnika z pola i zespół do końca meczu grał w dziesiątkę. To wszystko działo się przy stanie 1:0 (bramka już w 1. minucie) , a potem w osłabieniu udało się strzelić jeszcze trzy bramki. Łupem podzielili się Mateusz Hałambiec (dwa trafienia), Łukasz Szczepaniak i Damian Sędziak. Natomiast bramkarz Skrzyniarz będzie pauzował w meczu w Katowicach. To strata dla zespołu, bo w lidze golkiper ten wystąpił w obu meczach. Chociaż… przecież puścił w nich aż osiem bramek.

GieKSa z Chrobrym potykała się w sezonie 2006/07 w rozgrywkach trzeciej ligi. U siebie katowiczanie wygrali 3:2 po golach Roberta Laska, Damiana Sadowskiego i Szymona Pasko (dla gości strzelali Błauciak i Trznadel), na wyjeździe było 2:0 po dwóch trafieniach z rzutów wolnych – najpierw Krzysztofa Markowskiego, a potem Huberta Jaromina. To była przedostatnia kolejka sezonu i wobec wygranej GKS Jastrzębie z Gawinem Królewska Wola, katowiczanie zapewnili sobie udział w barażach. Co było potem – wszyscy pamiętamy – wolny los i awans na zaplecze ekstraklasy.

Nasuwa się pytanie, jak trener Kazimierz Moskal podejdzie do tego spotkania i czy dokona roszad w składzie czy raczej nie będzie chciał za bardzo mieszać. Dla kibiców GKS zawsze potyczki pucharowe są bardzo ważne, ale chyba już minęły czasy, gdy trenerzy GKS wystawiali zaplecze składu, co kończyło się porażkami…

GKS Katowice ma jeden dzień mniej odpoczynku, ale też Chrobry w ciągu kilku dni gra najpierw w Świnoujściu, a potem na Bukowej. Gra u siebie to dla GKS spory handicap. Przeciwnik jest jak najbardziej do ogrania, ale grając z zespołami drugo- i trzecioligowymi na wyjazdach katowiczanie w poprzednich sezonach sobie nie radzili. Impas został przełamany dopiero rok temu wygraną – choć bardzo szczęśliwą – w Suwałkach. Potem w nagrodę mieliśmy mecze z Podbeskidziem i Zawiszą Bydgoszcz – późniejszym triumfatorem.

GKS Katowice – Chrobry Głogów, środa 13 sierpnia 2014, godz. 19.00

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*