[WYWIAD] Mikołaj Łopuski: „Rozstaję się z GieKSą w miłej atmosferze”

Dodano przez sowin | 5 stycznia 2021 22:35
Licznik odwiedzin: 522

Po meczu z Ciarko STS-em Sanok rozmawialiśmy z Mikołajem Łopuskim, który zdecydował się zakończyć hokejową karierę. Przeczytajcie, co nam powiedział 35-letni napastnik.

Co wpłynęło na decyzję o zakończeniu kariery?

Główną przyczyną zakończenia kariery było odnowienie się kontuzji kolana. Lekarze nie zalecali powrotu do zawodowego sportu.

Czym będziesz się zajmował po zakończeniu kariery?

Na razie wracam do Gdańska. Chce spędzić trochę czasu z rodziną. Jednak docelowo chciałbym zostać przy hokeju, czy to przy drużynie, czy w pracy z młodzieżą. Całe moje życie było związane z hokejem. Mam nadzieję, że wszystko się tak ułoży, żeby hokej nadal był obecny w moim życiu.

Co najlepiej wspominasz ze swojej kariery?

Kurczę, ciężko tak na szybko coś wybrać. Tych momentów było naprawdę dużo. Na pewno każdy występ w reprezentacji Polski, kiedy mogłem śpiewać Mazurka Dąbrowskiego, to zostaje w pamięci. W czasie kariery poznałem masę ludzi, którzy byli ze mną nie tylko w tych dobrych momentach, ale przede wszystkim w tych ciężkich momentach mnie wspierali.

A jeśli o „GieKSę” to, co zostanie w pamięci?

Na pewno miło będę wspominał pierwsze dwa sezony w „GieKSie”, turniej finałowy Pucharu Kontynentalnego w Belfaście. Rozstaję się z „GieKSą” w miłej atmosferze. Zawsze będę życzliwie i z wielką sympatią wspominał pobyt w Katowicach.

Termin zakończenia kariery przypadł na okres pandemii i rozgrywania meczów bez udziału kibiców. Nie żałujesz, że kibice nie mogli cię pożegnać?

To prawda. Mamy taki okres, że kibice nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach sportowych. Szczerze mówiąc, brakowało mi tego, ale liczę na to, że jak będzie możliwość udziału kibiców w wydarzeniach sportowych, to chciałbym przyjechać do Katowic na jakiś mecz w fazie play-off, by wesprzeć chłopaków. Będę trzymał kciuki za „GieKSę”.

Dzięki za rozmowę i powodzenia.

Dziękuję za rozmowę.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*