Wygrany sparing w trudnych warunkach

Dodano przez kosa | 23 stycznia 2022 16:27
Licznik odwiedzin: 509

GKS Katowice rozegrał dziś drugi sparing podczas okresu przygotowawczego. Rywalkami były zawodniczki ekstraligowego Śląska. Mecz rozpoczął się chwilę po godzinie 14:30 we Wrocławiu.

W pierwszej połowie za wiele pracy nie miały obie bramkarki. Nasza drużyna częściej utrzymywała się przy piłce, długo konstruowała akcje. Piłkarki Śląska kontrowały, szczególnie po przechwycie piłki szybko starały się znaleźć pod naszą bramką. Spotkanie ożywiło się pod sam koniec pierwszej połowy. Najpierw Śląsk wyprowadził szybką akcję, po której minięta została Kinga Seweryn poza polem karnym, ale dobrze asekurowała sytuację nasza obrona. Chwilę później odpowiedziała GieKSa, kiedy Emila Zdunek po szybkiej akcji próbowała przelobować bramkarkę Śląska.

W drugiej połowie jeszcze bardziej pogorszyły się i tak niesprzyjające dziś warunki atmosferyczne. Rozpoczęliśmy od solowej akcji Nicoli Brzęczek, która w sytuacji sam na sam nie zdołała pokonać bramkarki Śląska. Pięć minut później piłka znalazła się w naszej siatce, ale bramka nie została uznana. W 54. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Anita Turkiewicz najpierw rozegrała piłkę do Zdunek, a ta świetnym prostopadłym podaniem oddała futbolówkę naszej wahadłowej, która nie zmarnowała sytuacji sam na sam. Jak się okazało, była to jedyna bramka tego dnia i GieKSa pokonała 1:0 Śląsk we Wrocławiu.

Następne sparingowe spotkanie zaplanowano na przyszły weekend, kiedy zmierzymy się z kolejnym ekstraligowym rywalem – Medykiem Konin. Pod protokołem meczowym znajdziecie zapis wideo z dzisiejszego meczu.