Wstęp do meczu z Sandecją

Dodano przez GoT | 26 maja 2012 18:00
Licznik odwiedzin: 1203

Przed nami ostatni mecz „trójkolorowych” w tym sezonie. Wszyscy kibice GieKSy z ulgą przyjmują wiadomość, że ten sezon już się kończy, sezon pełen upokorzeń i rozczarowań. Katowiczanie do końca musieli drżeć o ligowy byt, lecz niestety piłkarze GKS-u nie mogą sobie z uśmiechem powiedzieć „udało się utrzymaliśmy się”, oni musza spuścić głowy i powiedzieć „udało się, utrzymali nas”. GieKSa, bowiem zachowanie statusu pierwszoligowca zawdzięcza innym zespołom, a nie własnej determinacji i umiejętnościom.

Nasz rywal, również nie zaliczy tego sezonu do udanych. Drużyna Sandecji, prowadzona przez byłego szkoleniowca GieKSy, pana Roberta Moskala, przyzwyczaiła swoich fanów do miejsc w górze tabeli. Tymczasem „Sączersi” ledwo się utrzymali i śmiało można powiedzieć, że również dzięki innym ekipom. Zarówno GieKSa jak i Sandecja przegrały trzy poprzednie mecze, gospodarze w pięciu ostatnich grach zdobyli tylko 3 punkty, GKS 4.

Teoretycznie stawką, niedzielnej potyczki jest „nawet” 11 miejsce w tabeli, dla gospodarzy byłby to awans o zaledwie jedna pozycję, natomiast dla GieKSy o trzy. Może trener Górak powinien zastanowić się na zestawieniem zespołu na ten mecz i dać szansę młodym. Trener nie ma nic do stracenia i kilku młodych chłopaków powinno pojawić się w Nowym Sączu.

Wiadomo, że atmosfera w szatni GieKSy wcale nie jest idealna, a dał temu wyraz Damian Chmiel w jednym z wywiadów. Chmiel głośno powiedział to, o czym wiemy już od dawna, czyli o bardzo dużych, sięgających kilku miesięcy zaległościach w wypłatach. Piłkarze, choć starają się o tym nie myśleć w czasie treningu czy meczu, są zdemotywowani taką sytuacją. Zarząd potrafi tylko składać obietnice, a zawodnikom GieKSy już nie chce się w to wierzyć.

Ten mecz nie ma faworyta, bo jedni i drudzy są w bardzo słabej dyspozycji. Oczywiście za Sandecją przemawia atut własnego boiska, ale wierzę, że GKS godnie się zaprezentuje nad Dunajcem. Na koniec apel do zawodników GieKSy. Panowie dla wielu z Was to zapewne ostatni występ w koszulce GKS Katowice, proszę w imieniu swoim i wszystkich fanów GieKSy, pokażcie nam zaangażowanie, walkę i chęć zwycięstwa. Zakończcie ten sezon godnie i zejdźcie do szatni w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, dajcie nam trochę radości. Wygrajcie dla nas!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*