Wstęp do meczu z Łęczną

Dodano przez Shellu | 24 sierpnia 2012 20:00
Licznik odwiedzin: 981

GKS Katowice w czwartej kolejce zmierzy się na wyjeździe w Łęcznej z miejscową Bogdanką. Będzie to dla obu drużyn próba zgarnięcia pierwszego w tym sezonie kompletu punktów, a dla łęcznian – pierwszych punktów w ogóle.

Oba zespoły – delikatnie mówiąc – nie zachwycają. Katowiczanie odpadli z Pucharu Polski, a później w serii trzech meczów u siebie zdobyli zaledwie dwa punkty. Ostatni pojedynek z Cracovią miał jednak wymiar nie tylko czysto sportowy, ale także mentalny – wyrównanie w takich okolicznościach, w końcówce spotkania, euforia na stadionie mogą dodać naszym zawodnikom skrzydeł. Co do formy piłkarskiej GKS musi jednak pokazać wyższą jakość gry, co na pewno jest do zrobienia. To plus ambicja – taka jak z Cracovią – spokojnie może starczać do zdobywania jako takiej liczby punktów w tej lidze.

Piłkarze z Łęcznej znajdują się obecnie na przedostatnim miejscu z zerowym dorobkiem punktowym. Porażki z Arką Gdynia, Okocimskim Brzesko i Miedzią Legnica sprawiają, że nastroje w zespole nie są najlepsze. Bogdanka odpadła też z Pucharu Polski, gdzie po wyeliminowaniu Stomilu Olsztyn przegrała po dogrywce z Lechią Gdańsk. W obu meczach pucharowych bramki strzelał Maciej Ropiejko, który jest także autorem jedynego gola w lidze.

Katowiczanie oprócz dość wąskiej kadry – wspomaganej juniorami – mają również co rusz problemy z kontuzjami. Po meczu z Cracovią niezdolny do gry jest Jan Beliancin. Na uraz nadal narzeka Grzegorz Goncerz. Obaj do Łęcznej nie pojechali, w autokarze udającym się na Lubelszczyźnie znalazło się natomiast miejsce dla młodych Mateusza Mazurka i Adama Toszka. Kto wie, czy któryś z nich nie dostanie jutro szansy debiutu. Krzysztof Wołkowicz daje młodym przykład.

Piłkarzy GKS można chwalić momentami za niezłą grę, jednak sezon powoli się rozkręca i zdobycze punktowe są nieodzowne. GKS znajduje się bowiem w strefie spadkowej, a ma za sobą trzy spotkania przy Bukowej. Oczywiście nie ma co jeszcze mówić o drużynach zagrożonych spadkiem, faktem jest, że jutro czeka nas mecz dwóch drużyn spod kreski.

Zespół do  Łęcznej wyjechał dziś około 13.00, dzięki czemu spokojnie będzie mógł na miejscu przygotować się do spotkania. Piłkarze zostaną zakwaterowani w jednym z hoteli w Łęcznej.

Bogdanka Łęczna – GKS Katowice, sobota 25 sierpnia, godz. 17.00

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. rafalski — 25 sierpnia 2012 @ 07:20

    To z kasą nie jest tak krucho jak się ostatnio mówi i wypisuje Skoro się znalazło na nocleg !

 

Dodaj komentarz

*