Wieści z obozu rywala

Dodano przez GoT | 31 sierpnia 2012 15:25
Licznik odwiedzin: 1435

W sobotę „GieKSa” wybiegnie na boisko przeciwko drużynie Kolejarza Stróże a więc klubowi w którym zarówno trener jak i prezes klubu w ostatnich miesiącach byli kojarzeni z GKS-em. Senatora Koguta zdążyli już poznać wszyscy, nie tylko kibice piłkarscy  gdy  jego „show” po spotkaniu w Stróżach z „GieKSą” zostało uwiecznione kamerą naszego redakcyjnego kolegi i zrobiło furorę w internecie . Natomiast osoba trenera Przemysława Cecherza w  lipcu była przymierzana do „Nowotworu Katowice” i jak sam przyznał Cecherz  na łamach prasy w ówczesnym czasie rozmowy były już na bardzo zaawansowanym etapie. Trener Kolejarza jednak do dziś pracuje w Stróżach i w sobotę poprowadzi swoich podopiecznych w walce o ligowe punkty. A tych jak na razie za wiele w Stróżach nie ma bowiem Kolejarz na chwilę obecną wraz z Dolcanem Ząbki są „mistrzami remisów” kończąc trzy z czterech spotkań podziałem punktów. Po ubiegłym sezonie gdy klub ze Stróż niemal do samego końca bił się o ekstraklasę apetyty na pewno są dużo większe niż obecne wyniki zespołu. W przerwie letniej doszło do kilku zmian w zespole jednak działaczom ze Stróż udało się  utrzymać trzon zespołu. Z bardzo znaczących zawodników odeszli: Adrian Basta i Dominik Sobański. Zadanie wypełnia luki po tych zawodnikach w obecnych rozgrywkach dostali między innymi dobrze znany katowickiej publiczności Adam Giesa czy Grzegorz Arłukowicz. Sztab trenerski na początku rozgrywek bardzo ostrożnie wypowiadał się na temat celi postawionych przed zespołem na ten sezon bowiem na przedsezonowej konferencji prasowej trener naszych sobotnich rywali wskazał tylko cel minimum jakim jest utrzymanie się w pierwszoligowym gronie.

W sobotnim spotkaniu Kolejarz Stróże powinien wystąpić w swoim optymalnym składzie bowiem nikt nie pauzuje jeszcze za kartki. W barwach Kolejarza Stróże występuje obecnie lider strzelców rozgrywek pierwszoligowych doświadczony Maciej Kowalczyk, który na swoim koncie w 4 ligowych występach zdążył zapisać już pięć goli. Jako ciekawostkę można dodać fakt powołując się na statystyków stacji OrangeSport że Maciej Kowalczyk w tym sezonie każdy swój strzał w światło bramki kończy golem i z całą pewnością nasi defensorzy powinni o tym fakcie pamiętać.

Z kronikarskiego obowiązku poniżej zestawienie letniego okienka transferowego jakie dokonało się w Stróżach :

Przyszli: Grzegorz Arłukowicz (P – Jagiellonia Białystok), Konrad Forenc (B – Zagłębie Lubin), Adam Giesa (P – Ruch Radzionków), Damian Michalik (P – Górnik Zabrze), Rafał Pietrzak (P – Piast Gliwice)

Odchodzą: Adrian Basta (O – GKS Bełchatów), Konrad Cebula (P – Limanovia Limanowa), Michał Chrapek (P – Wisła Kraków), Mateusz Kantor (P – Stal Stalowa Wola),  Dawid Rupa (P – Cracovia), Dominik Sobański (B – 1.FC Neubrandenburg 04).

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*