Wielkie rozczarowanie na Bukowej. Media po meczu GKS-Dolcan

Dodano przez Witek | 27 października 2014 09:45
Licznik odwiedzin: 1853

Media o przegranym przez GieKSę meczu z Dolcanem 2:3 piszą następująco (o skutkach tej przegranej dla sztabu szkoleniowego zapewnie dowiemy się dzisiaj):

 

slask.sport.pl – Wielkie rozczarowanie na Bukowej

GKS Katowice w bardzo słabym stylu przegrał u siebie z Dolcanem Ząbki. Jedyne, czego nie można zarzucić katowiczanom, to walka do końca.

[…] Mecz zakończył się gigantyczną awanturą, w której wzięli udział chyba wszyscy zawodnicy. Sędzia porozdawał parę żółtych kartek, choć czerwona należała się Adamowi Piesio z Ząbek.

 

sportowefakty.pl – Kanonada przy Bukowej

Dolcan Ząbki z wysokiego “C” rozpoczął mecz przy Bukowej. Po szalonej pogoni w drugiej połowie GKS Katowice był bliski doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie gospodarzom zabrakło czasu.

[…] Po trzech potężnych ciosach piłkarze GKS-u długo nie umieli zebrać się do kupy. W grze drużyny Kazimierza Moskala dominowała niedokładność zarówno w destrukcji, jak i w grze pod bramką rywala.Do roboty zawodnicy GieKSy wzięli się dopiero po przerwie, a sygnał do ataku dał im… Chałas, który był centymetry od zdobycia czwartej bramki dla gości z Ząbek. Po jego strzale piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce bramki katowiczan.

 

sportslaski.pl – Stracili trzy bramki w osiem minut…

[…] Bohater
Osobą, która nie zawodzi w tym sezonie, jest Grzegorz Goncerz. “Gonzo” zdobył dzisiaj dwa gole i ma już na koncie 13 trafień w tym sezonie. Drugie trafienie, w końcówce spotkania, dało kibicom nadzieje, że jeszcze można powalczyć o chociaż punkt. Zabrakło jednak czasu…

Rozczarowanie
Po raz kolejny rozczarowała defensywa GKS-u. Katowiczanie w tym sezonie – w 14 spotkaniach – stracili 20 bramek.

 

dziennikzachodni.pl – Piłkarze z Ząbek kąsali na Bukowej

Dolcan potrzebował nieco ponad kwadransa, by strzelić w Katowicach trzy gole i pokonać GieKSę. To pierwsze w historii zwycięstwo drużyny z Ząbek na Bukowej. Wściekli kibice gospodarzy jeszcze przed przerwą w mocnych słowach domagali się lepszej gry swoich ulubieńców. Ci po przerwie strzelili dwa gole, lecz ale nie zdołali zdobyć choćby punktu.
[…] W 17 minucie trzeciego gola dla gości zdobył Rafał Grzelak. Obrońca Dolcanu tym razem popisał się skuteczną dobitką uderzenia głową Szymona Matuszka odbitego przez bramkarza Antonina Bucka. W tym momencie nawet najzagorzalsi fani GieKSy stracili chyba nadzieję na odrobienie strat, zwłaszcza, że gospodarzom naprawdę niewiele na boisku wychodziło. Na nic zdał się doping kibiców. Najlepszą okazję do zdobycia gola po stronie katowiczan miał w I połowie Sławomir Duda, ale będąc 5 m przed bramką nie sięgnął piłki. Schodzących do szatni podopiecznych trenera Moskala żegnały przeraźliwe gwizdy.
katowickisport.pl – Goście pokazali ząbki, w osiem minut zagryźli gospodarzy
[…] Tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić – stare powiedzonko, przypisywane Januszowi W. (kiedyś trenerowi, dziś – skazanemu) po podjęciu przezeń pracy w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, przyszło pewnie do głowy każdemu, kto zaraz po gwizdku kończącym I połowę meczu GKS-u z Dolcanem natknął się na prezesa Wojciecha Cygana – z telefonem przy uchu. Może to była tylko szybka relacja dźwiękowa na temat minionych 45 minut, może zaproszenie dla któregoś z bezrobotnych szkoleniowców na rozmowy przy Bukowej – nie wiadomo. Wiadomo, że tak ciężkiego nokdaunu, ostatecznie zamienionego w nokaut, katowiczanie nie doświadczyli już bardzo dawno.
[…] Mogło być zresztą dużo gorzej, bo pressing w wykonaniu ząbczan sprawiał miejscowym mnóstwo problemów, skutkował kłopotem z zawiązaniem akcji i mnóstwem strat. Dwukrotnie – przed i po przerwie – gola głową omal nie zdobył Piesio, w tym drugim przypadku GieKSę uratowała poprzeczka.
Ciut ciekawiej dla miejscowych zrobiło się dopiero wtedy, gdy Dolcan nieco ów wysoki pressing odpuścił.
[…] GKS w ten sposób po raz pierwszy w historii wzajemnych kontaktów przegrał z Dolcanem na własnym stadionie. A telefon prezesa Cygana pewnie będzie w najbliższym czasie dzwonił często i głośno…

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*