[WIDEO] Kibice GieKSy znów uczcili pamięć górników z Wujka

Dodano przez Marcin | 14 grudnia 2020 08:00
Licznik odwiedzin: 718

Kibice GKS Katowice kolejny już pamiętali o rocznicy pacyfikacji KWK Wujek. Zapraszamy do relacji i materiału wideo.

Z uwagi na trwające obostrzenia sanitarne oraz wciąż aktualny zakaz zgromadzeń kibice GieKSy nie chcieli dawać nadgorliwym stróżom prawa okazji do wystawienia kilkuset mandatów, dlatego mobilizacja na tegoroczne obchody kolejnej już, 39. rocznicy pacyfikacji KWK Wujek została wyznaczona na dzień 13 grudnia (a nie jak zazwyczaj 16.12).

W rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego fani GieKSy pojawili się na Brynowie w liczbie ponad 150 osób. Punktualnie o godzinie 16:00 ustawieni w kształt cyfry 39 odpalili 50 rac. Całość zarejestrowana została przy użyciu drona, co możecie zobaczyć w poniższym filmie. 

Całości oprawy dopełnił wymowny transparent o treści: „Za rok od zbrodni minie lat czterdzieści i setki ludzi zapalą tu znicze, GieKSa pamięta zawsze, nie tylko w okrągłe rocznice” – jest to nasze zwrócenie uwagi na postępujący z roku na rok problem coraz mniejszej frekwencji na obchodach wśród mieszkańców miasta oraz samej dzielnicy. W przyszłym roku, z okazji 40-stej rocznicy pod KWK Wujkiem zapewne pojawią się oficjele z całej Polski na czele z prezydentem, natomiast my od lat namawiamy do tego, że pamiętać i godnie obchodzić tę rocznicę należy każdego roku!

Pomiędzy brynowskimi blokami poniosły się okrzyki „cześć i chwała bohaterom” oraz „precz z komuną”. #Grudzien81Pamietamy

.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*