W sobotę gramy z Dolcanem

Dodano przez Shellu | 30 marca 2012 13:44
Licznik odwiedzin: 1434

Jutro o godzinie 18.00 na stadionie przy ulicy Bukowej rozpocznie się mecz 23. kolejki pierwszej ligi, w którym GKS Katowice podejmie Dolcan Ząbki.

Spotkanie jest niezwykle istotne dla układu tabeli. Katowiczanie bowiem są tuż nad strefą spadkową, w której znajduje się Dolcan. W razie zwycięstwa gości role mogą się odwrócić, a rywal przeskoczy nas w tabeli – to jednak pesymistyczny scenariusz.

GKS w meczach z Radzionkowem i Flotą swoją grą nie porwał, ale miał kilka dobrych momentów. Z Cidrami zabrakło skuteczności, z Flotą raczej pomysłu na rozmontowanie defensywy rywala. Trener Rafał Górak nieco manewruje składem, ale głównie z powodu absencji kartkowych i urazów. Także i teraz będzie musiał kombinować – za kartki wypadł bowiem Tomasz Hołota. Do składu wracają Przemysław Pitry (pauzował za kartki) oraz Tomasz Rzepka i Jan Beliancin (kontuzje).

Problemem poruszanym w tym tygodniu na treningach była kwestia zbyt późnego wchodzenia w mecz przez nasz zespół. Rzeczywiście w poprzednich spotkaniach bardziej podobały nam się drugie połowy. Jeśli piłkarze wyciągnęli z tego wnioski, w sobotę możemy spodziewać się bardziej zdecydowanych ataków już od pierwszej minuty.

Dolcan Ząbki jak na razie na wiosnę nie strzelił bramki. Na początek przegrał w Stróżach z Kolejarzem, a w zeszłą sobotę bezbramkowo zremisował w Łęcznej, choć formalnie to przybysze z Mazowsza byli gospodarzem. Sztab szkoleniowy GKS analizował jednak grę rywala i zapewnia, że Dolcan był lepszy od zespołu z Lubelszczyzny.

Każda strata punktów w tej rundzie może być brzemienna w skutkach. Do końca sezonu zostało bowiem już tylko 12 kolejek. Dlatego jeśli prawdopodobne są potknięcia z potentatami, z którymi dodatkowo GieKSa zmierzy się na wyjazdach, obowiązkiem jest zdobywać punkty u siebie z bezpośrednimi rywalami w walce o ligowy byt. Dodatkowo GKS w sobotę powalczy o przełamanie serii dwóch remisów z Dolcanem na własnym boisku. Wszystko to sprawia, że czeka nas pasjonujące spotkanie przy Bukowej.

GKS Katowice – Dolcan Ząbki, sobota 31 marca godz. 18.00 (Bukowa)

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*