W Czechach wprowadzono stan wyjątkowy

Dodano przez Misiek | 20 października 2020 10:52
Licznik odwiedzin: 372

W Czechach wprowadzono stan wyjątkowy, który obowiązuje od 5 października i ma potrwać 30 dni, jednak pewne restrykcje potrwają tylko 14 dni. Obecnie czterech piłkarzy z Ostravy jest objętych kwarantanną.

Z powodu dużego wzrostu zachorowań na wirusa wprowadzono spore ograniczenia. Początkowo zamknięto tylko szkoły średnie i odwołano wszystkie wydarzenia muzyczne, a wydarzenia sportowe ograniczono do 130 osób łącznie z zawodnikami, trenerami i obsługa techniczną. Bary i restauracje funkcjonowały krócej i dla mniejszej liczby osób, ale funkcjonowały.

Wszystko jednak zmieniło się w środę 14 października, kiedy to zamknięto wszystkie szkoły, bary oraz restauracje. Widowiska sportowe zostały odwołane, a piłkarze znów nie mogą korzystać z budynku klubowego. Po odwołaniu się zespołów pierwszej ligi i negocjacjach z Narodową Agencją Sportu i Ministerstwem Zdrowia, piłkarze znów mogą wspólnie trenować, bo początkowo mieli trenować w grupach. Nie wiadomo dokładnie, kiedy liga znowu ruszy, ale nawet jak rozgrywki zostaną wznowione, to niestety przy pustych trybunach.

Obecnie w Czechach odnotowano 178 tys. potwierdzonych przypadków, z czego 1501 osób zmarło. 

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*