Tarnowski poprowadzi pierwszy mecz GieKSy po pandemii

Dodano przez roberts | 1 czerwca 2020 12:35
Licznik odwiedzin: 232

Poznaliśmy arbitra środowego spotkania 23. kolejki pomiędzy GKS-em Katowice a Górnikiem Łęczna. Będzie nim Sebastian Tarnowski z Wrocławia, a na liniach pomagać mu będą Jacek Tokarski i Krzysztof Stępień. Arbitrem technicznym będzie Mateusz Bielawski.

Polski Związek Piłki Nożnej podobnie jak to miało miejsce w pierwotnym terminie meczu GKS-u Katowice z Górnikiem Łęczna, wyznaczył do poprowadzenia spotkania Sebastiana Tarnowskiego. Zmienili się natomiast jego asystenci i sędzia techniczny.

Sebastian Tarnowski to doskonałe znany nam sędzia. W przeszłości miał okazję prowadzić już wiele spotkań z udziałem GKS-u.

Urodzonego w Miliczu sędziego możemy zaliczyć do grona arbitrów dla nas szczęśliwych. GieKSa jak dotąd rozstrzygała na swoją korzyść 60% pojedynków sędziowanych przez Tarnowskiego. Co ciekawe tylko raz na dziesięć „gwizdanych” nam przez niego spotkań padł remis.

W tym sezonie także już mieliśmy możliwość spotkać na swojej drodze tego arbitra. W rundzie jesiennej Sebastian Tarnowski poprowadził mecz 15. kolejki, w którym GKS podejmował u siebie Pogoń Siedlce. Spory wpływ na scenariusz tamtego meczu miał właśnie 40-letni arbiter z Wrocławia, który w 29. minucie wyrzucił z boiska Jakuba Habustę i podyktował rzut karny dla gości. Na szczęście nawet pomimo gry w 10 przez ponad godzinę, to GieKSie ostatecznie udało się zainkasować trzy punkty w tamtym spotkaniu.

Statystyki Sebastiana Tarnowskiego w tym sezonie prezentują się następująco: 8 spotkań (7 II Liga + 1 Puchar Polski) 38 żółtych i 4 czerwone kartki, a także podyktowane 3 rzuty karne.

Wszystkie mecze sędziowane GKS-owi przez Tarnowskiego:

2012/13
Zawisza Bydgoszcz – GKS Katowice 1:0
GKS Katowice – Stomil Olsztyn 4:2
2013/14
GKS Katowice – Arka Gdynia 2:0
GKS Katowice – Kolejarz Stróże 2:2
2017/18
Stal Mielec – GKS Katowice 3:2
GKS Katowice – Miedź Legnica 1:0
GKS Katowice – Raków Częstochowa 2:1
2018/19
GKS Katowice – Podbeskidzie 0:1
GKS Jastrzębie – GKS Katowice 1:2
2019/20
GKS Katowice – Pogoń Siedlce 2:1

Bilans: 6 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki, bramki 17:12

Raport Kartkowy

Niestety rozegrany przed wybuchem pandemii mecz w Elblągu nie przyniósł nam jedynie strat w postaci punktów, ale także zawodnika. Rafał Górak w środę niestety nie będzie mógł skorzystać z zawieszonego za czwartą żółtą kartkę Macieja Stefanowicza. Kolejną kartkę w Elblągu zarobił Michalski, co daje mu na tym etapie sezonu już dwucyfrową liczbę napomnień.

W zespole Górnika Łęczna nikt nie jest zmuszony pauzować za nadmiar uzbieranych kartek.

Stan kartek po rozegranych 22. kolejkach:

Kacper Michalski – 9 ŻK + 1 CK
Michał Gałecki – 6 ŻK
Szymon Kiebzak – 4 ŻK
Maciej Stefanowicz – 4 ŻK – ZAWIESZONY
Grzegorz Rogala – 3 ŻK
Bartosz Mrozek – 3 ŻK
Jakub Habusta – 2 ŻK + 1 CK
Zbigniew Wojciechowski – 2 ŻK
Daniel Rumin – 2 ŻK
Arkadiusz Woźniak – 2 ŻK
Patryk Grychtolik – 2 ŻK
Radek Dejmek – 2 ŻK
Dawid Rogalski – 2 ŻK
Adrian Błąd – 2 ŻK
Mateusz Kompanicki – 1 ŻK
Kacper Tabiś – 1 ŻK
Marcin Urynowicz – 1 ŻK
Arkadiusz Jędrych – 1 ŻK
Łukasz Wroński – 1 ŻK

Pogoda

Środowy wieczór w Katowicach zapowiada się pochmurno, ale bez opadów deszczu. Temperatura wynosić będzie ok. 15 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i nieprzekraczający 13 km/h.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*