[SZACHY] Szachowy czerwiec GieKSy

Dodano przez lukste | 5 lipca 2018 13:57
Licznik odwiedzin: 1460

Miesiąc czerwiec nie obfitował w wiele wydarzeń szachowych, ale te które się odbywały były istotne dla klubu.

Pierwszy zjazd Ekstraligi seniorów w Gorzowie Wielkopolskim, w której nasz klub broni Mistrzostwa Polski pokazał, że dysponujemy bardzo mocną drużyną i znowu jesteśmy jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Odnieśliśmy 3 pewne  zwycięstwa, które pozwoliły nam wskoczyć na 1 miejsce w tabeli już na pierwszym zjeździe.

3 punkty zdobył czeski arcymistrz Dawid Navara, po 2,5 arcymistrzowie Radosław Wojtaszek, Bartosz Soćko i Monika Soćko. Po 2 punkty zdobyli arcymistrz Krzysztof Bulski i młody mistrz międzynarodowy Łukasz Jarmuła, który debiutował w Ekstralidze w naszych barwach. Do całości dorobku dorzucił się arcymistrz Kamil Mitoń, który dorzucił 0,5 punktu. Kamil Mitoń jako jedyny poniósł porażkę, ale wierzymy, że to tylko wyzwoli w nim sportową złość i będzie się chciał odegrać w kolejnych rundach. Kolejny zjazd już we wrześniu we Wrocławiu.

Drugim istotnym wydarzeniem były Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach klasycznych (długie partie). Najlepiej spisało się rodzeństwo Oborskich. Magdalena zdobyła Mistrzostwo Śląska w kategorii dziewcząt do lat 11, a jej brat Artur wywalczył srebro w kategorii chłopców do lat 15. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, oraz wytrwałości w treningach! Pozostali nasi juniorzy nie liczyli się w walce o podium, ale część z nich dopiero zaczyna treningi pod okiem trenera Michał Tworuszki  i jeśli będą wytrwale ćwiczyć, to na pewno w niedługim czasie dołączą do czołówki.

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. kodjodjojdojd — 6 lipca 2018 @ 17:59

    kiedy następne turnieje/partie?

 

Dodaj komentarz

*