[SZACHY] Historyczne Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów – szachowy lipiec!

Dodano przez lukste | 16 sierpnia 2018 14:03
Licznik odwiedzin: 1272

Poniżej trochę spóźnione podsumowanie szachowego lipca w klubie. Najważniejszym wydarzeniem w lipcu było bez wątpienia zdobycie pierwszego w historii Drużynowego Mistrzostwa Polski Juniorów przez nasz klub! Sukces tym okazalszy, że już na rundę przed zakończeniem Mistrzostw mieliśmy zapewniony tytuł! Zespół wystąpił w składzie: mm Viktor Gazik, Iwo Godzwon, Artur Oborski, Alan Bogusz, mf Liwia Jarocka, Irena Hartlein. Dodatkowo trzech naszych zawodników uzyskało najlepsze wyniki na swoich deskach. Pierwszą deskę wygrał nasz lider, mistrz międzynarodowy Viktor Gazik. Drugą deskę wygrał Iwo Godzwon, a na piątej najlepsza okazała się mistrzyni fide Liwia Jarocka. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w okazałym stylu naszym zawodnikom oraz trenerowi Michałowi Tworuszce za doskonałe przygotowanie zawodników! Niedługo postaramy się zamieścić wywiad z trenerem Tworuszką.

Drugim istotnym wydarzeniem było zajęcie drugiego miejsca przez naszego zawodnika, mistrza międzynarodowego Łukasza Jarmułę, w silnie obsadzonym międzynarodowym openie w czeskich Pardobicach. Łukasz wyprzedził wielu wyżej notowanych zawodników i zdobył drugą normę arcymistrzowską! Gratulujemy i czekamy na ostatnią upragnioną normę!

Kolejny start zakończył sukcesem nasz doświadczony arcymistrz Bartosz Soćko. Nie dość, że wygrał w St. Pauli Open, to zrobił to w iście imponującym stylu, wygrywając wszystkie swoje partie! Gratulacje!

W tradycyjnym 14. Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Pszczynie nasz zawodnik Piotr Mucha zajął drugie miejsce. Gratulujemy!

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*