Sprawiedliwa porażka [Relacja]

Dodano przez GoT | 28 marca 2015 19:36
Licznik odwiedzin: 2616

Nie tak miał wyglądać ten dzień. Kolejny mecz bez kibiców na stadionie jak i po za nim spowodował, że ten ciekawy mecz z pretendentem do awansu Wisłą Płock stracił na wartości.

Trener Skowronek wystawił tą samą jedenastkę co w Chojnicach.

GKS: Bucek – Frańczak, Kamiński, Pielorz, Petasz – Januszkiewicz, Duda, Cholerzyński, Pitry, Pietrzak – Goncerz.

Wisła natomiast zaczęła spotkanie w następującym zestawieniu:

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Radić, Stępiński, Góralski, Wlazło, Janus, Darmochwał, Iliew, Krzywicki.

Wiślacy rozpoczęli spotkanie z animuszem. Już w 11. minucie aktywny Janus przedarł się w pole karne, jednak oddał niecelny strzał. Chwilę później znów było groźnie pod naszą bramką, po rykoszecie piłka minęła słupe. Katowiczanie swoich sił szukali jak zwykle po stałych fragmentach gry bądź w strzałach z dystansu.  Szczególnie groźnie uderzał w 25. minucie Pitry, niestety piłka minimalnie minęła bramkę płocczan. Najlepszą sytuację gości mieli w 28. minucie.  Darmochwał idealnie obsłużył Stępińskiego, ten z pierwszej piłki uderzył mocno ale nieprecyzyjnie.

Trener Skowronek widząc, że to goście mają inicjatywę w tym meczu dokonał korekt w składzie na drugą połowę. Boisko opuścił Duda oraz Januszkiewicz ich miejsce zajęli Leimonas oraz Bętkowski.

Mimo tych zmian, to goście powinni wyjść na prowadzenie. Pierw w 47. minucie Krzywicki uderzył w słupek, a kilka minut później padł gol dla Wisły, jednak strzelec bramki był na ofsajdzie i sędzia odgwizdał spalonego. GieKSa odpowiedziała strzałem Petasza. Nasz nowy nabytek, będąc kilkanaście metrów przed bramką Wisły strzelił mocno, lecz niecelnie. W dalszej części spotkania to nadal goście prowadzili grę. W 66. minucie Petasz za faul otrzymał drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną. Chwilę później Pitry faulował przeciwnika przed polem karnym. Do piłki ustawionej na 25. metrze podszedł Stefańczyk i technicznym strzałem umieścił ją w bramce. Katowiczanie jednak nie złożyli broni i próbowali zdobyć choć 1. punkt. Trener Skowronek również dokonał ofensywnej zmiany, Cholerzyńskiego zmienił Kujawa. W 83. minucie słabo spisujący się Bętkowski spróbował pokonać Kełpina strzałem z dystansu, jednak uderzył zbyt lekko by zaskoczyć tak doświadczonego bramkarza. Niestety w tym meczu nie zagroziliśmy już bramce gości i przegrywamy 0:1.

Niestety Wisła Płock potwierdziła na boisku swoją wysoką formę wygrywając skromnie ale pewnie 1:0. Nafciarze zagrali zdecydowanie lepiej i dojrzalej. Wszystko wskazuje na to, że goście w tym roku zawitają w Ekstraklasie.

 

 

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*