[SPOŁECZNIE] Wigilia z dzieciakami w… pizzerii Biesiadowo!

Dodano przez kosa | 21 grudnia 2018 08:00
Licznik odwiedzin: 1143

We wtorek, zgodnie z naszą coroczną tradycją, postanowiłyśmy umilić czas podopiecznym Świetlicy Środowiskowej im. Św. Brata Alberta w Katowicach. Nazwa pewnie dobrze Wam znana, bo przewijała się w naszych relacjach wielokrotnie. Wszystko rozpoczęło się w 2013 roku, kiedy świetlica zgłosiła się do akcji „Kolorujemy”, której celem był remont wybranych domów dziecka na terenie Polski. Wtedy też postanowiliśmy na własną rękę wraz ze wsparciem siemianowickiej GieKSy pokolorować również przestrzeń tym dzieciakom, którym nie udało się załapać do ogólnopolskiej akcji. I tak zrodziła się przyjaźń…

Zawsze przed świętami spotykałyśmy się z dzieciakami w celu zdobienia bombek i wspólnego piernikowania, jednak tym razem, za sprawą Pizzerii Biesiadowo, udało się zorganizować coś całkiem nowego, zupełnie niezwiązanego ze świątecznym klimatem, ale powodującym masę uśmiechów na tych małych buźkach. Chyba już wiecie, o czym mowa… oczywiście o przedświątecznym obżarstwie.

Delegacja 12 dzieci pojawiła się we wcześniej umówionym terminie w Biesiadowie, aby spałaszować ogromną ilość pizzy i zapić niezdrowymi napojami. Jak pewnie możecie się domyślać, sprawiło im to o wiele więcej radości, niż zdobienie bombek. Swoją drogą, dotąd zastanawiam się jakim cudem udało im się tyle tego zmieścić…  Po wciągnięciu kilku ogromnych pizz na dzieciaki czekała jak zwykle niespodzianka, bo przecież czym byłyby święta bez prezentów? Paczki ze słodyczami i gadżetami klubowymi wylądowały w rękach najmłodszych. Jesteśmy pewne, że będą nosić je dumnie, jak zwykle!

Jak co roku, dzieci również dla nas przygotowały niespodziankę. Jedna z dziewczynek, która wręczała nam prezent i recytowała piękny świąteczny wierszyk, sprawiła, że jak zwykle się popłakałyśmy, ale cóż, jesteśmy tylko babami, nas wzruszają takie gesty!

Na pożegnanie Pizzeria Biesiadowo obdarowała jeszcze naszych maluchów pożegnalnymi lizakami i owocami, za co serdecznie chciałybyśmy podziękować. Za zaproszenie, za gościnę i za pełne zaangażowanie w akcję! Jeśli ktoś nie wie, gdzie iść na pizzę, to… to już wie.

Female Elite

.

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Greg — 22 grudnia 2018 @ 00:10

    Super sprawa!!!! Mała sugestia – będąc z dzieciakami w pizzerii trzeba ze stołów zdjąć reklamy Tyskiego!! I to pisze ja – superpochłaniaczbrowarówtyskich 🙂 Pozdrówki 😉

  2. Irishman — 21 grudnia 2018 @ 11:07

    A jo chop i to stary, a też mi sie łezka w oku zakręciła jak to czytam! 🙂
    BRAWO!!!

 

Dodaj komentarz

*