Słabsi nie byli, ale wracają bez punktów. Media po meczu Arka – GKS

Dodano przez Witek | 17 listopada 2014 12:31
Licznik odwiedzin: 2073

Zapraszamy do przeczytania frgmentów doniesień mass mediów po meczu Arka Gdynia – GKS Katowice.

 

sportslaski.pl – Słabsi nie byli, ale wracają bez punktów

GKS Katowice nie był gorszy od Arki Gdynia, a wręcz to śląski zespół długimi fragmentami gry częściej atakował. Sporo kontrowersji wywoływały decyzje sędziego, który m.in. odesłał na trybuny Artura Skowronka.

Wydarzenie
Piłkarze GKS-u mieli spore pretensje do sędziego za uznanie bramki na 1-0. Po dośrodkowaniu w pole karne, Krzysztof Sobieraj walczył o dogodną sytuację z Rafałem Pietrzakiem, który już padając odbił piłkę głową przed “szesnastkę”. Stojący tam Alan Fialho uderzył niezwykle precyzyjnie, po ziemi i tuż przy słupku. GieKSiarze protestowali, bo ich zdaniem Pietrzak był faulowany. Arbiter pokazał żółte kartki Łukaszowi Pielorzowi i Grzegorzowi Goncerzowi.

[…] Co ciekawego:
– Bramka na 2-0 padła po rzucie karnym, podyktowanym za zagranie ręką Pielorza. Obrońca był naciskany – i lekko popychany – przez Michała Szuberta i dwa razy dotknął piłkę niedozwoloną częścią ciała. W tej sytuacji również można było się zastanawiać, czy przypadkiem sędzia nie powinien odgwizdać faulu.

[…] – Pierwszy kwadrans to dominacja katowiczan. Oprócz wyśmienitej okazji Kujawy, groźnie było też po dwójkowej akcji Goncerza z Pietrzakiem. Ten drugi znalazł się w polu karnym, jednak za bardzo zszedł do boku i jego strzał z ostrego kąta zablokował bramkarz.

 

sport.slask.pl – Ofensywna taktyka nic nie dała.

GKS Katowice za wszelką cenę chciał pokonać Arkę Gdynia na jej stadionie. Skończyło się na kolejnej porażce, choć losy meczu mogły potoczyć się inaczej, gdyby nie kontrowersyjne sędziowanie. GKS przystąpił do meczu w Gdyni w bardzo ofensywnym ustawieniu. Do duetu napastników Grzegorz Goncerz – Rafał Kujawa, który zapewnił katowiczanom wygraną w poprzednim spotkaniu, trener Artur Skowronek dołożył wracającego po kontuzji ofensywnego pomocnika Przemysława Pitrego. Takie zestawienie składu jasno dowodziło, że GKS koniecznie chce wygrać w Gdyni.

[…] GKS znalazł się w fatalnym położeniu, ale wcale nie zamierzał się poddawać. Nadzieję na dobry wynik dał gościom Kamil Cholerzyński, który ładnym uderzeniem strzelił kontaktowego gola. Katowiczanie mieli pół godziny, aby przynajmniej doprowadzić do wyrównania, ale Arka szczelnie zaryglowała dostęp do swojej bramki i w efekcie to ona wygrała.

 

sportowefakty.pl – Arkowcy kontynuują swoją passę 

Od początku dobrze atakowali goście. W ich poczynaniach brakowało jednak dokładnośc skuteczności. Dobrze też prezentował się Jakub Miszczuk, który kilka razy dobrze interweniował zarówno na linii, jak i przedpolu.

[…] W 58. minucie Michał Szubert popędził za piłką i naciskany Pielorz popełnił błąd, i dotknął futbolówkę ręką! Jedenastkę pewnie wykorzystał Marcus Vinicius. Z tą decyzją sędziego nie mógł pogodzić się Artur Skowronek i arbiter odesłał szkoleniowca gości na trybuny.

 

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*