Skra: dużo lepiej u siebie niż na wyjeździe…

Dodano przez Witek | 5 czerwca 2020 15:10
Licznik odwiedzin: 278

W drugiej kolejce po restarcie rozgrywek II ligi GieKSa rozegra mecz wyjazdowy pod Jasną Górą z ekipą Skry. Mecz rozpocznie się w o godzinie 17:30 w najbliższą niedzielę (07 czerwca 2020 roku). Bezpośrednią transmisję z tego meczu przeprowadzi kanał TVP3 Katowice.

Klub z Częstochowy zajmuje obecnie w tabeli rozgrywek miejsce spadkowe (piętnaste), a do pełni szczęścia, czyli pozostania w II lidze brakuje częstochowianom dwóch punktów… Skra jest groźniejsza na swoim boisku (ze sztuczną murawą!!), niż na wyjeździe. Z dwudziestu ośmiu punktów zdobytych we wszystkich meczach, dwadzieścia częstochowianie wywalczyli na boisku przy ulicy Loretańskiej. Na tym etapie rozgrywek dla biało-niebiesko-czerwonych każdy mecz jest teraz meczem o przysłowiowe sześć punktów. Klub walczy o punkty nie tylko na boisku, Skra złożyła wniosek o przyznanie trzech punktów za mecz z rundy jesiennej z Pogonią Siedlce (przegrany przez częstochowian 0:2). Działacze Skry wniosek swój argumentują, że spora część piłkarzy z Siedlec do meczu ze Skrą przystąpiła po niedozwolonej infuzji dożylnej. W grudniu ubiegłego roku przyłapani zawodnicy Pogoni zostali zdyskwalifikowani. W czwartek Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN-u uchyliła decyzję Komisji ds. Piłkarstwa Profesjonalnego, która odrzuciła wcześniej wniosek Skry i skierowała do Komisji Dyscyplinarnej. Na razie nie wiadomo kiedy sprawa znajdzie swoje zakończenie…

Wznowienie rozgrywek po przymusowej pauzie związanej z COVID-19, wyszło drużynie spod Jasnej Góry rewelacyjnie. Częstochowianie pokonali w środę lidera rozgrywek, Widzew, na boisku w Łodzi 2:1 (0:0). Kluczem do sukcesu Skry była bardzo dobra postawa w defensywie, w trakcie pierwszej połowy drużyna Widzewa „biła głową w mur”. Oprócz dwóch – trzech prostopadłych podań, po których nieco szybciej zabiło serce obrońcom Skry, Widzew nie pokazał zbyt wiele. Im bliżej końca pierwszej połowy Skra wyprowadzała coraz więcej kontrataków. Początek drugiej połowy to wykorzystany dla Skry rzut karny. Widzew przyspieszył, jeszcze mocniej zaangażował się w akcje ofensywne i został skarcony – w 55 minucie po kolejnym szybkim ataku biało-niebiesko-czerwonych i chyba nieporozumieniu obrońcy i bramkarza, były zawodnik GieKSy, Daniel Rumin podwyższył na 2:0 dla Skry. Rumin miał później jeszcze szansy na podwyższenie wyniku, ale za każdym razem dobrze interweniował bramkarz RTS-u. W ostatnim kwadransie gry Skra cofnęła się do obrony, czekając na końcowy gwizdek. W 87 minucie Widzew zdobył wprawdzie gola na 1:2, ale nie zmieniło to faktu, że trzy punkty pojechały do Częstochowy. Po tym meczu do jedenastki 22 kolejki rozgrywek II ligi dziennikarze „Piłki Nożnej” wybrali strzelca pierwszego gola dla Skry, Adam Mesjasz.

Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie biało-niebiesko-czerwonych jest z pięcioma ligowymi trafieniami Dawid Wolny. Następny jest Piotr Nocoń z trzema trafieniami. Łącznie Skra strzeliła 19 bramek (w tym 11 u siebie).

W drużynie Skry występuje dwóch byłych zawodników GieKSy: Daniel Rumin i Konrad Andrzejczak.

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. KaTe — 6 czerwca 2020 @ 12:03

    Ponoć jest zapis w umowie wypożyczenia, że nie zagra

  2. Mleczak — 5 czerwca 2020 @ 17:23

    Wiadomo czy Rumin będzie mógł z nami zagrać?

 

Dodaj komentarz

*