Sandecja czeka na przełamanie

Dodano przez Witek | 10 sierpnia 2022 13:10
Licznik odwiedzin: 318

Mecz z GieKSą będzie dla Sandecji ostatnim z sześciu kolejnych wyjazdowych spotkań.

Taka duża liczba spotkań wyjazdowych rozgrywanych przez MKS jest podyktowana trwającą przebudową stadionu w Nowym Sączu, która ma być zakończona w połowie przyszłego roku. Z zaplanowanych osiemnastu gier ligowych do rozegrania na jesień 2022 roku Sączersi u siebie rozegrają siedem. Biało-czarnym gra w delegacji nie wychodzi ostatnio za dobrze. Ostatni wygrany mecz na boisku przeciwnika miał miejsce 25 października ubiegłego roku, ze Stomilem (2:1). Od tego spotkania Sandecja rozegrała jedenaście wyjazdowych gier, w których siedem razy zremisowała i cztery przegrała.

Bilans spotkań w trwającym sezonie to cztery remisy (z Wisłą i Resovią po 0:0, z Górnikiem i Arką po 1:1) oraz zanotowana w ostatni wtorek niespodziewana porażka z mającą równie kiepski start sezonu co Sandecja, Odrą Opole 2:4. W tym spotkaniu ekipę z Nowego Sącza zgubiła zbytnia pewność siebie. Przez pierwsze pół godziny Sandecja przeważała, prowadziła nawet 1:0. Po zdobyciu prowadzenia MKS odpuścił i do roboty wzięli się opolanie, którzy do przerwy zdobyli dwie bramki. Kolejne bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach meczu: najpierw dwie gole zdobyła Odra i ostatnią Sandecja. Przy drugim golu dla Odry, gospodarzom pomógł bramkarz sądeczan, który wypuścił piłkę z rąk.

W trakcie przerwy pomiędzy sezonami Sandecja dokonała dwunastu transferów do drużyny, dziewięciu piłkarzy odeszło. Z nowych nabytków najciekawszymi są chyba Giorgi Merebaszwili (poprzednio Podbeskidzie) i Sylwester Lusiusz (wypożyczony z Cracovii). W okresie przygotowawczym Sandecja rozegrała cztery sparingi, nie przegrywając ani jednego. Biało-czarni kolejno pokonali Motor 4:2, zremisowali z Piastem 1:1, wygrali z Widzewem 3:1 i zremisowali z Bruk-Betem 0:0.

W drużynie z Nowego Sącza występuje dwóch piłkarzy, którzy wcześniej byli zawodnikami GieKSy, są to obrońca Kamil Słaby (występował w naszej drużynie wiosną 2018 roku) oraz pomocnik Damian Chmiel (grał w GKSie w sezonie 2011/12). Trenerem Sandecji, od listopada 2020 roku, jest Dariusz Dudek, który był związany z GieKSą jako piłkarz i jako trener…

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*