[RYWAL] Znicz na pierwszy ogień

Dodano przez marcepan | 25 lipca 2019 11:02
Licznik odwiedzin: 555

W najbliższą sobotę start nowego sezonu, który nasza drużyna rozpocznie w roli spadkowicza. Pierwszy mecz w nowej, drugoligowej rzeczywistości GKS Katowice zagra na Bukowej ze Zniczem Pruszków.

Trenerem zespołu przed poprzednimi rozgrywkami został Andrzej Prawda. Trener Prawda przez większość kariery pracował z klubami z województwa mazowieckiego. Pod jego wodzą zespół zajął miejsce w środku tabeli. Znicz zakończył rozgrywki z 12 punktami straty do miejsca premiowanego awansem oraz 7 punktami przewagi nad strefą spadkową. Pruszkowianie mieli drugą najgorszą defensywę w lidze. W 34 spotkaniach stracili aż 60 bramek.

Przed rozgrywkami zespół opuściło kilku doświadczonych zawodników. W Zniczu nie będą już występowali Chałas, Kocot czy Smoliński. W ich miejsce Znicz sprowadził kilku ciekawych piłkarzy, głównie wzmacniając defensywę. Do klubu dołączyli dwaj słowaccy obrońcy. Martin Baran oraz Peter Drobňák przyszli z walczącego w poprzednim sezonie o awans do II ligi Podhala Nowy Targ. Ponadto w barwach Znicza będą występowali obrońcy Moskwik i Obst oraz młodzieżowiec Noiszewski, który przebywał w naszym klubie na testach. Najbardziej znanymi piłkarzami zespołu trenera Prawdy są Zjawiński, Tarnowski oraz bramkarz Piotr Misztal.

Bilans Znicza to cztery wygrane, jeden remis oraz trzy porażki. Zwraca uwagę spora ilość strzelanych oraz traconych bramek. Tylko w jednym spotkaniu goście nie stracili gola. Pruszkowianie zagrali między innymi z ekstraklasowym Rakowem, pierwszoligowcami z Olsztyna i Nowego Sącza. Warto zwrócić uwagę, że Znicz wygrał mecze z Sandecją oraz Stomilem.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*