[RYWAL] Resovia – czy I liga to za wysokie progi?

Dodano przez marcu | 28 lipca 2021 20:03
Licznik odwiedzin: 523

Pierwszym rywalem katowiczan na pierwszoligowych boiskach będzie Resovia. Klub z województwa podkarpackiego rozegra swój drugi kolejny sezon w I lidze.

Nasz sobotni rywal przeżywał bardzo trudne miesiące po awansie do I ligi. Promocja po wygranych barażach ze Stalą była dla Resovii wynikiem ponad stan. Słabsze rezultaty w połączeniu z chaosem w gabinetach skutkowały trzema zmianami szkoleniowców w czasie rundy jesiennej. Echem odbiło się to, jak został potraktowany trener Grabowski, który padł ofiarą własnego wyniku. W końcówce listopada drużynę objął Radosław Mroczkowski, który prowadził rzeszowian do końca sezonu.

W poprzednich rozgrywkach goście zajęli szesnastą pozycję i utrzymali ligowy byt. Regulamin poprzednich rozgrywek przewidywał spadek jednej drużyny i relegacja stała się udziałem targanego problemami finansowymi Bełchatowa.

W kontekście poprzedniego sezonu w oczy rzucała się słaba ofensywa zespołu z Rzeszowa. W 34 meczach Resovia zdobyła tylko 27 bramek. Ponadto goście wygrali w trakcie całego sezonu tylko dwa spotkania wyjazdowe.

W kontekście nadchodzących rozgrywek wydaje się, że głównym celem Resovii będzie utrzymanie w I lidze. Z zespołu odeszło 13 zawodników. Tylko jeden zawodnik zasilił szeregi klubu z ekstraklasy. Przemysław Zdybowicz, który spełnia kryteria młodzieżowca, będzie reprezentował barwy Wisły Kraków. Dwóch zawodników pozostało w I lidze, a pozostali szukają klubu lub podpisali kontrakty w drużynach z niższych szczebli rozgrywkowych. Do Resovii przyszli z Ekstraklasy Eizenchart, Strózik oraz Pindroch. Trzech nowych zawodników reprezentowało kluby z Jastrzębia i Bełchatowa. Nowym obrońcą rzeszowian został Chorwat Gvozdenović, który grał w rodzimej II lidze.

W pojedynkach bezpośrednich między klubami dwukrotnie padał remis. Oba mecze zostały rozegrane w sezonie 2019/2020 na trzecim poziomie rozgrywkowym.

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*