[RYWAL] Najlepszą obroną Górnika jest atak

Dodano przez marcepan | 30 czerwca 2020 17:47
Licznik odwiedzin: 254

W środę o 18:00 rozpocznie się spotkanie pomiędzy GieKSą a Górnikiem Polkowice. Katowiczanie tracą punkt do miejsca dającego bezpośredni awans. Goście tracą trzy oczka do pozycji barażowej. Warto wspomnieć, że na Bukowej po raz pierwszy po wznowieniu rozgrywek zasiądą kibice.

Górnik Polkowice to jedna z najciekawiej grających drużyn w I lidze. Wystarczy wrócić pamięcią do wyjazdowego spotkania rundy jesiennej. Katowiczanie wygrali w Polkowicach bardzo szczęśliwie. Mrozek zachował czyste konto mimo wielu groźnych sytuacji Górnika. Z dobrej strony pokazał się w tym spotkaniu lewonożny Azikiewicz, który wykonał wiele niebezpiecznych dośrodkowań ze swojej strony boiska.

Trenerem zespołu z Polkowic jest od stycznia 2017 roku Albańczyk Enkeleid Dobi. Szkoleniowiec po wprowadzeniu zespołu na szczebel centralny stawia na odważny futbol. Forma jego zespołu przypomina sinusoidę. Zespół potrafił znajdować się w strefie spadkowej, a po trzech kolejnych zwycięstwach traci tylko trzy punkty do miejsca barażowego umożliwiającego walkę o I ligę.

Górnik Polkowice legitymuje się drugą najlepszą ofensywą w lidze. Lepszy w tym aspekcie jest tylko łódzki Widzew. W ostatniej serii gier lepsi okazali się zawodnicy z Polkowic, którzy pokonali lidera na własnym boisku 4:3. Warto wspomnieć, że wszystkie bramki piłkarze Górnika zdobyli w pierwszej części gry.

W zespole Górnika występuje najlepszy strzelec rozgrywek Michał Bednarski, który do tej pory trafił do siatki 21 razy. Warto zwrócić uwagę na doświadczonych zawodników na szczeblu centralnym. Barwy zespołu z Polkowic reprezentują Opałacz, Wacławczyk oraz Ekwueme. Zawodnikiem Górnika jest także Eryk Sobków, który przez krótki okres był zawodnikiem GieKSy.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*