[RYWAL] Elbląg na czerwono

Dodano przez marcepan | 9 października 2020 12:56
Licznik odwiedzin: 265

Wydarzenia z końcówki poprzedniego sezonu rzutują na sytuację Olimpii Elbląg w kontekście kadry i celu na obecny sezon. Gospodarze sobotniego meczu nie zaznali w tym sezonie smaku wygranej.

W nawiązaniu do wstępu wszystko, co złe zaczęło się w Elblągu od rezygnacji trenera Noconia. Olimpia osiągała wyniki ponad stan i bardzo mocno liczyła się w walce o awans. Przez wiele kolejek podopieczni trenera Noconia systematycznie punktowali i zajmowali miejsce w strefie barażowej. Ambicje szkoleniowca i zawodników nie szły w parze z wizją zarządu. Poza rezygnacją trenera doszło do rozwiązania kontraktów z przodującymi zawodnikami. Olimpia dograła sezon, mając w składzie bardzo młodych zawodników. Drużynie z Elbląga zabrakło jednego punktu do ostatniego miejsca barażowego. Cztery dni temu z powodu słabych wyników posadę stracił Łukasz Kowalski, który zastąpił Noconia.

W kadrze zespołu znajduje się dwudziestu zawodników, którzy mają status młodzieżowca. Trzon zespołu stanowią doświadczeni Lewandowski, Wenger, Surdykowski oraz Kamiński, który dołączył do zespołu w tym tygodniu.

Olimpia Elbląg zgromadziła do tej pory trzy punkty w siedmiu meczach. Gospodarze sobotniego meczu nie błyszczą w ofensywie i mają na koncie pięć strzelonych goli. Obrona spisuje się przeciętnie. Olimpia traci średnio ponad jedną bramkę w meczu. Warto zwrócić uwagę, że mimo pozycji w tabeli oraz bilansu spotkań nasz najbliższy rywal potrafił urwać punkty Chojniczance i Stali Rzeszów.

W poprzednim sezonie drużyna z Elbląga okazała się lepsza od GieKSy w bezpośrednich starciach. Na Bukowej padł remis 1:1, a w spotkaniu wyjazdowym górą była Olimpia, która wygrała 3:1.

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*