[RYWAL] Doświadczony zespół, doświadczony trener

Dodano przez marcepan | 1 czerwca 2020 14:07
Licznik odwiedzin: 225

Najbliższym rywalem GieKSy będzie zespół Górnika Łęczna. Mecz przy Bukowej zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Transmisję ze spotkania przeprowadzi TVP Sport. Pierwszy gwizdek o 20:05.

Trenerem drużyny z Łęcznej od ponad roku jest Kamil Kiereś. Urodzony w Piotrkowie Trybunalskim szkoleniowiec od dłuższego czasu pracuje na szczeblu centralnym. Ostatnio prowadził Stomil Olsztyn i GKS Tychy. Największy sukces święcił z GKS-em Bełchatów, który wprowadził do ekstraklasy w sezonie 2013/14. Kontrakt trenera Kieresia został kilka dni temu przedłużony o kolejny sezon.

Barwy Górnika Łęczna reprezentują zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w Katowicach. W przerwie zimowej do Tomasza Midzierskiego dołączyli Bartłomiej Kalinkowski i Bartosz Śpiączka. Środkowy pomocnik zaliczył sportowy zjazd o dwie klasy rozgrywkowe. W rundzie jesiennej bronił barw ekstraklasowego ŁKS-u Łódź. Kadra zespołu stanowi mieszankę rutyny z młodością. Do najbardziej znanych zawodników z przeszłością w ekstraklasie można zaliczyć Sasina, Leandro, Baranowskiego czy Wojciechowskiego, który jest najlepszym strzelcem zespołu.

Drużyna z Łęcznej zajmuje drugie, premiowane bezpośrednim awansem, miejsce w tabeli. Goście wygrali 12 spotkań, a 4 razy kończyli mecze bez punktów. Bilans spotkań uzupełnia 6 remisów. Warto zwrócić uwagę na efektywność zespołu trenera Kieresia. Górnik ma najmniej strzelonych bramek, patrząc na drużyny znajdujące się w górnej połowie tabeli. W kontekście defensywy gości stracili jedną bramkę więcej niż katowicka GieKSa.

Górnik słabo rozpoczął rundę wiosenną. Łęcznianie przegrali z Widzewem i Elaną Toruń. Szczególnie drugi mecz miał zaskakujący przebieg, ponieważ zakończył się wynikiem 5:0 dla gospodarzy.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*