[RYWAL] Bezkompromisowy beniaminek z Ostródy

Dodano przez marcepan | 24 lutego 2021 19:00
Licznik odwiedzin: 299

Pierwsze spotkanie o punkty w 2021 roku GKS Katowice rozegra z ostatnim z beniaminków. Na drodze naszego zespołu stanie Sokół Ostróda. Pierwszy gwizdek w najbliższą sobotę o 17:00.

Drużyna z Ostródy jest debiutantem na szczeblu centralnym. Awans do II ligi był dla Sokoła największym sukcesem, biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe.

W czasie przerwy zimowej doszło w Sokole do kilku ruchów transferowych. Drużynę z Ostródy opuścili między innymi, byli gracze GieKSy Konrad Andrzejczak i Maciej Dampc. Do zespołu dołączyli głównie młodzieżowcy, którzy byli członkami kadr zespołów ekstraklasowych i pierwszoligowych.

Najbardziej znanym zawodnikiem w szeregach beniaminka jest Rafał Siemaszko, który w barwach Arki Gdynia rozegrał ponad 100 spotkań w ekstraklasie. O napastniku było bardzo głośno przy okazji bramki zdobytej ręką, która przesądziła o pożegnaniu Ruchu Chorzów z Ekstraklasą. Niezależnie od wyboru bramki Sokoła będzie strzegł młodzieżowiec. W bloku obronnym możemy spodziewać się wysokich zawodników. W czterech przypadkach ich wzrost przekracza 185 cm.

Od czerwca 2020 roku pierwszym trenerem Sokoła jest Piotr Jacek. Ostródzianie dobrze radzą sobie w swoim debiutanckim sezonie na szczeblu centralnym. Spośród siedemnastu spotkań z udziałem Sokoła tylko w dwóch przypadkach padł remis. Beniaminek lepiej spisuje się na własnym boisku niż na wyjazdach i w generalnym rozrachunku to pozwala mu na zajmowanie miejsca tuż za strefą barażową. Do szóstego Kalisza Sokół traci tylko jedno oczko.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*