Ryś: Mecz z Bełchatowem będzie punktem zwrotnym

Dodano przez Shellu | 15 marca 2014 21:17
Licznik odwiedzin: 1814

Po meczu GKS Katowice – Okocimski Brzesko rozmawialiśmy z Arkadiuszem Rysiem, zawodnikiem zwycięzców, który kilka lat temu bronił barw GKS. Obrońca z Brzeska opowiadał o meczu, a także szansach GieKSy na awans do ekstraklasy.

Spodziewaliście się, że możecie w Katowicach wygrać?

Na pewno się spodziewaliśmy, potrzebujemy punktów tak samo jak GKS, rozmawiałem przed meczem z jednym z chłopaków i mówił, że i dla nich jest to mecz o sześć punktów.

Nie było widać dysproporcji pomiędzy tym, że GKS był trzeci w tabeli, a wy na ostatnim miejscu – graliście jak równy z równym, a momentami nawet lepiej.

W tej lidze każdy może wygrać z każdym, w tamtej rundzie wygraliśmy w Gdyni, to też był mecz, przed którym byliśmy skazywani na pożarcie. Mamy nadzieję, że zaczniemy seryjnie zdobywać punkty też u siebie, bo taka seria jest nam potrzebna.

Czy niewykorzystany przez GKS rzut karny był dla was jakimś punktem zwrotnym?

Na pewno Mati Kuchta nam pomógł, był to taki pozytywny bodziec dla nas.

W GieKSie za dużo się nie nagrałeś, ale dzisiaj mialeś okazję wystąpić na Bukowej przez pełne 90 minut.

Zawsze tu była dobra atmosfera, tak samo było jak byłem w GKS. A przy okazji mogłem przypomnieć się kilku ludziom, naszym celem też było zwycięstwo, więc podwójny sukces.

Czujecie, że sportowo i organizaycjnie odbiliście się od dna?

Na pewno to odczuwamy, tę pozytywną energię w klubie. Mamy nadzieję, że to się przełoży na seryjne zwycięstwa i będziemy piąć się w górę tabeli.

GKS Katowice z taką grą jak dzisiaj ma szanse na awans?

Myślę, że tak. Zespół ma potencjał, gra fajną piłkę – widzieliśmy to w meczu z Sandecją. GKS będzie walczył na pewno, teraz na Bukową przyjeżdża Bełchatów i to na pewno będzie jakiś punkt zwrotny. A ja trzymam kciuki, żeby GKS też nam pomógł, wygrywając mecze z naszymi rywalami.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*