Roszady w składzie czy stały zestaw?

Dodano przez Shellu | 13 sierpnia 2014 13:42
Licznik odwiedzin: 1781

Puchar Polski rządzi się swoimi prawami, także personalnymi. Niektórzy trenerzy traktują rozgrywki po macoszemu wystawiając rezerwowy skład, a szczytem było żenujące zachowanie trenera Wisły Płock rok temu, który na pucharowy mecz wystawił juniorów, a sam z pierwszym zespołem pojechał na sparing z Widzewem. Inni szkoleniowcy dokonują korekt i dają szansę pograć kilku zawodnikom występującym mniej, a zawodnikom podstawowym nieco odpocząć. Co zrobi trener Kazimierz Moskal? Zobaczymy.

W bramce zmian nie przewidujemy. Mimo już pięciu puszczonych bramek Antonin Bucek spisuje się nieźle.

Na środku obrony z racji pauzy z Niecieczą bardzo możliwe jest, że ujrzymy Łukasza Pielorza i Adriana Jurkowskiego, choć Adriana równie dobrze może zastąpić Radosław Sylwestrzak. Kto będzie trzecim? Być może Mateusz Kamiński, który w obliczu niemal pewnego występu z Niecieczą musi być w rytmie meczowym.

Na bokach obrony przewidujemy zmiany. Swoje szanse być może dostaną Alan Czerwiński (Aleksander Januszkiewicz musi jeszcze popracować nad kondycją) i Bartosz Sobotka – choć tu jest znak zapytania, bo w Legnicy nie załapał się nawet do osiemnastki. Ale czas dać temu przebojowemu zawodnikowi szansę.

W pomocy być może od pierwszej minuty pokażą się ci, którzy świetną zmianę dali w Legnicy, czyli Przemysław Pitry i Krzysztof Wołkowicz. Obaj kilkoma dobrymi akcjami zasłużyli, by zagrać z Chrobrym od pierwszej minuty. Jako defensywnego pomocnika pozostawilibyśmy Sławomira Dudę, który spisuje się lepiej niż Kamil Cholerzyński.

W ataku spodziewamy się też zmian – typowo na odpoczynek. Zwłaszcza Grzegorz Goncerz ma intensywny czas, więc typujemy, że odpocznie, a w drugiej połowie wjedzie ze świeżymi siłami. Za niego od pierwszej minuty może zagrać Krzysztof Bodziony, który czeka na swoją szansę. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem powinien być Rafał Kujawa. Choć tutaj każda konfiguracja z trójki Goncerz-Bodziony-Kujawa jest możliwa, więc nie zdziwi nas, gdy to Rafał Kujawa zasiądzie na ławce.

Przewidywany skład na mecz z Chrobrym:
Bucek – Czerwiński, Kamiński, Pielorz, Jurkowski, Sobotka – Duda, Pitry, Wołkowicz – Bodziony, Kujawa.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*