Robert Marciniak sędzią meczu na szczycie w II lidze

Dodano przez roberts | 7 listopada 2019 18:26
Licznik odwiedzin: 416

Hitowo zapowiadające się starcie GieKSy w Rzeszowie z tamtejszą Resovią poprowadzi jako sędzia główny Robert Marciniak z Krakowa. Jego asystentami będą Katarzyna Wójs oraz Marek Witan, a w rolę arbitra technicznego pełnić będzie Mariusz Kucia.

Bardzo szybko los nas ponownie skojarzył z osobą sędziego Roberta Marciniaka. Niespełna 10 dni temu poprowadził on mecz GieKSy ze Stalą Stalowa Wola w ramach Pucharu Polski, który niestety jak wszyscy doskonale wiemy przegraliśmy po serii rzutów karnych. W tamtym spotkaniu krakowski arbiter pokazał w sumie 6 żółtych kartek, tym samym podtrzymując swoją bardzo wysoką średnią w tym aspekcie w bieżącym sezonie na poziomie 7 „żółtek” na mecz. Oby zatem Robert Marciniak w sobotnie popołudnie w Rzeszowie był bardziej wstrzemięźliwy w karaniu piłkarzy indywidualnymi napomnieniami. Trójka naszych graczy Grzegorz Rogala, Maciej Stefanowicz i Szymon Kiebzak aktualnie posiadają po 3 żółte kartki na swoim koncie i szkoda by było, żeby zabrakło ich w kolejnym bardzo trudnym meczu wyjazdowym, który rozegramy za tydzień w Pruszkowie.

Dla naszych sobotnich rywali ze stolicy Podkarpacia będzie to dopiero drugie spotkanie w historii z tym 41-letnim arbitrem. Nie wspominają go raczej zbyt dobrze, bo przy pierwszej jego wizycie w Rzeszowie pokazał graczom Resovii dwie czerwone kartki, a mecz zakończył się ich porażką 0:1. Miało to miejsce  w 7. kolejce bieżącego sezonu, a rywalem rzeszowian była wtedy Olimpia Elbląg. Warto dodać, że jest to jak dotąd jedyna porażka Resovii w roli gospodarza w tym sezonie. Nie mamy więc nic przeciwko, by podobny scenariusz powtórzył się także w najbliższy weekend.

W naszym przypadku jest troszeczkę lepiej, bo w dotychczasowych czterech meczach, które prowadził nam pan Marciniak, wygraliśmy dwa razy i tyle samo przegraliśmy (raz po rzutach karnych).

Wszystkie mecze GieKSy prowadzone przez Marciniaka:

2012/13
GKS Katowice – Dolcan Ząbki 1:0

2018/19
ŁKS Łódź – GKS Katowice 0:1
GKS Katowice – Stal Mielec 0:2

2019/20
Stal Stalowa Wola – GKS Katowice 1:1 (karne: 4:3)

Bilans: 2 wygrane, 1 remis, 1 porażka, bramki 3:3

Raport Kartkowy

Żaden z naszych zawodników nie jest zmuszony pauzować w sobotnim meczu z Resovią Rzeszów ze względu na nadmiar uzbieranych żółtych kartek. Natomiast tak jak wspominałem wyżej, ewentualną absencją w meczu 18.kolejki ze Zniczem Pruszków zagrożeni są Kiebzak, Rogala i Stefanowicz.

W zespole rywala podobnie jak u nas wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Szymona Grabowskiego.

Stan kartek po 16. rozegranych kolejkach:
Kacper Michalski – 6 ŻK + 1 CK
Michał Gałecki – 4 ŻK
Grzegorz Rogala – 3 ŻK
Maciej Stefanowicz – 3 ŻK
Szymon Kiebzak – 3 ŻK
Jakub Habusta – 2 ŻK + 1 CK
Bartosz Mrozek – 2 ŻK
Zbigniew Wojciechowski – 2 ŻK
Daniel Rumin – 2 ŻK
Arkadiusz Woźniak – 1 ŻK
Radek Dejmek – 1 ŻK
Łukasz Wroński – 1 ŻK
Mateusz Kompanicki – 1 ŻK
Kacper Tabiś – 1 ŻK
Marcin Urynowicz – 1 ŻK
Patryk Grychtolik – 1 ŻK
Arkadiusz Jędrych – 1 ŻK
Adrian Błąd – 1 ŻK

Pogoda

Sobotnie popołudnie w Rzeszowie zapowiada się słonecznie i bez opadów deszczu. Temperatura natomiast oscylować będzie w okolicach 16 stopni Celsjusza.

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Wujek Adidas — 8 listopada 2019 @ 01:11

    Kiebzak też musi uważać, 3 kartki już uzbierał.

 

Dodaj komentarz

*