Resovia w I lidze

Dodano przez kosa | 31 lipca 2020 20:17
Licznik odwiedzin: 468

Resovia awansowała do pierwszej ligi. Tym samym poznaliśmy skład drugiej ligi w sezonie 2020/21.

Resovia w finale baraży pokonała Stal Rzeszów po rzutach karnych. W trakcie regulaminowego czasu gry i dogrywki nie obejrzeliśmy żadnej bramki. Dopiero w serii jedenastek obie drużyny zaczęły strzelać i ostatecznie wygrała Resovia 7:6.

Poznaliśmy skład drugiej ligi w przyszłym sezonie. GieKSa zmierzy się z: Olimpią Grudziądz, Chojniczanką Chojnice, Wigrami Suwałki, Stalą Rzeszów, Bytovią Bytów, Garbarnią Kraków, Olimpią Elbląg, Zniczem Pruszków, Pogonią Siedlce, Górnikiem Polkowice, Błękitnymi Stargard, rezerwami Lecha Poznań, Skrą Częstochowa, Sokołem Ostróda, KKS-em Kalisz, rezerwami Śląska Wrocław, Hutnikiem Kraków i Motorem Lublin.

Z 19-zespołowej drugiej ligi awans do pierwszej wywalczą trzy drużyny: dwie najlepsze w lidze bezpośrednio, a trzecia po barażach (rozgrywanych tak samo jak w tym sezonie). Do trzeciej ligi spadną trzy najgorsze drużyny. Pogoń Siedlce wystartuje z minusowymi sześcioma punktami. Ważną zmianą jest to, że do pierwszej ligi będą mogły awansować drużyny rezerw (o ile ich pierwsze drużyny nie spadną z Ekstraklasy). Start sezonu 2020/21 zaplanowano na weekend 29-30 sierpnia.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*