[RELACJA] Zwycięstwo i awans w tabeli

Dodano przez Adi | 26 stycznia 2020 19:11
Licznik odwiedzin: 348

26 stycznia w ramach 44. kolejki PHL GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00.

Początek był bardzo zły w wykonaniu GieKSy, bo już po 4 minutach przegrywaliśmy po bramce Bernackiego, jednak jak się potem okazało, był to jedyny gol zdobyty przez gospodarzy tego dnia. Najpierw 6 minut później do wyrównania podczas gry w przewadze doprowadził Krężołek, ale kluczowa okazała się druga tercja. W 27. minucie gola dającego prowadzenie zdobył wracający do składu Pasiut, a następnie wynik podwyższyli Turtiainen i Rajamaki, dzięki czemu po 40 minutach prowadziliśmy 4:1. Trzecią tercję z kolei zaczęliśmy od szybkiej drugiej bramki Rajamakiego w przewadze, a zakończyliśmy w ostatniej minucie golem Patryka Wajdy. Zwycięstwo 6:1 dało nam awans na czwarte miejsce. Wyprzedziliśmy Podhale Nowy Targ, które takim samym wynikiem przegrało z GKS-em Tychy.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
1:0 Michał Bernacki (Andrei Dubinin, Łukasz Podsiadło) 3:39
1:1 Patryk Krężołek (Grzegorz Pasiut, Mathias Porseland) 9:48 5/4
1:2 Grzegorz Pasiut (Tuukka Rajamaki, Miika Franssila) 26:47
1:3 Jaakko Turtiainen (Grzegorz Pasiut, Marcin Kolusz) 27:31
1:4 Tuukka Raajamaki (Tadej Cimzar, Miika Franssila) 35:13
1:5 Tuukka Rajamaki 41:19 5/4
1:6 Patryk Wajda (Grzegorz Pasiut, Marcin Kolusz) 59:17

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski (Czernik) – Kaluza, Kowalenko, Nahunko, Tyczyński, Stoklasa – Khoperia, Cunik, Kozłowski, Blanik, Citok – Podsiadło, Charousek, Bernacki, Dubinin, Jarosz – Działo, Domogała, Piotrowski, Sikora, Horzelski

GKS Katowice: Rahm (Kieler) – Kolusz, Wajda, Turtiainen, Pasiut, Krężołek – Porseland, Franssila, Cimzar, Makkonen, Rajamaki – Tomasik, Paszek, Lahde, Michalski, Starzyński – Mularczyk