[RELACJA] Zamurowane derby

Dodano przez Adi | 28 stycznia 2022 20:32
Licznik odwiedzin: 2318

28 stycznia ostatni raz w sezonie zasadniczym Polskiej Hokej Ligi 2021/2022 byliśmy świadkami Górniczych Derbów. Starcie pomiędzy GKS-em Katowice i GKS-em Tychy w ,,Satelicie” rozpoczęło się o 18:30.

Od pierwszego rzucenia krążka na lód gospodarze próbowali wysoko forczekować rywali, co kilkukrotnie przyniosło efekt w postaci odbioru już w tercji ofensywnej. To jednak goście jako pierwsi stanęli przed dogodną sytuacją do strzelenia gola – Krzyżek nieskutecznie dobijał. W 4. minucie na ławkę kar sędziowie odesłali Lehtonena. Po kontrze w osłabieniu niewiele brakowało, by Michalski dobił strzał Monto. W grze w pełnych składach przewaga w skuteczności działań ofensywnych była po stronie GKS-u Tychy. W 10. minucie Mularczyk próbował zaskoczyć Fucika szybkim strzałem, ten jednak instynktownie odbił krążek. Tyszanie nie zwlekali z oddawaniem strzałów i chętnie najeżdżali w stronę pola bramkowego, szukając szans na dobitkę. W 18. minucie stanęliśmy przed najlepszą okazją w dotychczasowej części meczu – Wronka wyciągnął Fucika do boku, po czym próbował objechać go i umieścić krążek przy słupku, ale zabrakło kilku centymetrów. Po chwili Kolusz otrzymał karę za przeszkadzanie. Znów dobrze się spisaliśmy podczas gry w osłabieniu. Tercję zakończyliśmy groźnymi strzałami Rompkowskiego i Krężołka, ale pierwszy był niecelny, a drugi prosto w Fucika, więc na przerwę udaliśmy się z bezbramkowym remisem.

W 23. minucie dwukrotnie zrobiło się gorąco pod tyską bramką za sprawą ataku Michalski-Smal-Bepierszcz. Przy pierwszej sytuacji Michalski nie zdołał dobić krążka po strzale Bepierszcza, a po chwili Bepierszcz indywidualnie próbował oszukać Fucika. Okres dominacji GieKSy został przerwany przez faul Rompkowskiego w 26. minucie. Ponownie nie dopuściliśmy do groźniejszych sytuacji, a co więcej – Eriksson urwał się z kontrą i wykorzystując sytuację sam na sam, zdobył gola w osłabieniu. W 31. minucie Mroczkowski sfaulował Prokurata i pierwszy raz to GieKSa miała okazję grać w liczebnej przewadze. Również nie potrafiliśmy przełamać defensywy rywali, ale przynajmniej nie pozwoliliśmy na kontry. W 37. minucie Smal został trafiony wysoko uniesionym kijem przez Seeda, co oznaczało 2-minutową karę. Kolejny raz tego dnia okres gry w przewadze został niewykorzystany. Po 40 minutach prowadziliśmy 1:0.

Niewiele brakowało, by w 42. minucie Krężołek podwyższył nasze prowadzenie, ale na jego strzał z powietrza zdążył zareagować Fucik. Chwilę później sędziowie dopatrzyli się nadmiernej liczby graczy na lodzie po stronie GKS-u Tychy. Tyszanie zyskiwali optyczną przewagę podobną do tej z pierwszej tercji, jednak Murray nie dawał się zaskoczyć dawnym kolegom. W 49. minucie na ławce kar wylądował Monto. Po kilkunastu sekundach rozgrywania krążka Feofanov trafił w słupek. Była to ich jedyna szansa w trakcie tych 2 minut. W 63. minucie dwukrotnie mieliśmy świetne okazje do zdobycia gola na 2:0 – najpierw na odsłoniętą bramkę nie trafił Wronka, a po chwili z jego podania Lehtonen minimalnie spudłował, celując pod poprzeczkę. Za małą wymianę uprzejmości sędziowie ukarali Hudsona i Marca. Gra 4 na 4 sprzyjała GieKSie, czego efektem był gol Patryka Wronki w zamieszaniu pod bramką, które wykreował do spółki z Koluszem. W ostatnich minutach staraliśmy się nie dopuścić tyszan do kontrolowania krążka w tercji ofensywnej, by nie mogli ściągnąć bramkarza. Manewr ten wykonali dopiero na minutę i 15 sekund przed końcem tercji. Po chwili Bepierszcz umieścił krążek w pustej bramce, jednak sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Trener Sidorinko wykorzystał gwizdek do poproszenia o czas, ale wznowienie miało miejsce w tercji neutralnej – Fucik powrócił do bramki, lecz po wygranym wznowieniu szybko ponownie udał się do boksu. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

GKS Katowice – GKS Tychy 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 Anthon Eriksson 26:50 4/5
2:0 Patryk Wronka (Marcin Kolusz) 54:34

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Valtola, Fraszko, Kolusz, Wronka – Kruczek, Wajda, Eriksson, Lehtonen, Krężołek – Hudson, Wanacki, Mularczyk, Monto, Prokurat – Musioł, Bepierszcz, Smal, Michalski.

GKS Tychy: Fucik (Israelsson) – Biro, Pociecha, Gościński, Galant, Jeziorski – Seed, Bizacki, Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Zheldakov, Smrinov, Sergushkin, Feofanov, Marzec – Korchemkin, Gruźla, Witecki, Starzyński, Krzyżek.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*