Relacja z pikniku i turnieju Silesian Family Cup 2021

Dodano przez kosa | 28 lipca 2021 18:15
Licznik odwiedzin: 434

W niedzielę odbył się na Bukowej piknik rodzinny i turniej piłkarski Silesian Family Cup. Na naszej stronie mogliście się zapoznać z dwiema galeriami, dwoma filmami wideo oraz relacją ze zmagań drużyny Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964”. Dziś czas na podsumowanie całego wydarzenia.

Z racji 25-lecia zgody GieKSy i Banika zapadła decyzja, że tegoroczny turniej będzie dedykowany naszej Przyjaźni, stąd m.in. nazwa turnieju. Całą imprezę poprzedziła minuta cisza dla zmarłego niedawno kibica GKS Katowice z FC Jaworzno — śp. Małego. W piłkarskich zmaganiach udział wzięły 32 ekipy, które tworzyli fani GieKSy z katowickich dzielnic i FC oraz kibice Banika Ostrava. Drużyny zostały podzielone na 8 grup, a rywalizacja odbywała się równolegle na czterech boiskach. W przerwie między fazą grupową i pucharową odbył się konkurs przeciągania liny, który wygrał fan club GieKSy z Jaworzna. Nie mogło także zabraknąć tradycyjnych licytacji, które rozpaliły głowy i… portfele 😉 Przed półfinałami zrobiliśmy kolejną przerwę, podczas której zaprosiliśmy wszystkich na Blaszok, gdzie zaprezentowano pokaz pirotechniczny. Na sam koniec do rozegrania pozostały cztery mecze — dwa półfinały oraz spotkania o 3. i 1. miejsce. Ostatecznie triumfowała ekipa z Zawodzia, drugie miejsce zajęła druga drużyna z Mysłowic, a trzecie przypadło połączonej drużynie Ultras GieKSy i Banika, którzy pokonali ekipę z Dębu. 

Niedzielne wydarzenie było jednak przede wszystkim piknikiem rodzinnym. Przygotowaliśmy kilka dużych dmuchańców oraz stoiska z watą cukrową i popcornem. W rolę animatorkę wcieliły się dziewczyny z Wesoła Girls. Warto dodać, że wszystkie atrakcje były darmowe, a kilkukrotne opady deszczu nie miały większego wpływu na frekwencję wśród najmłodszych. Około południa na pikniku pojawili się piłkarze i sztab trenerski pierwszej drużyny GKS Katowice, którzy rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. Dla wszystkich obecnych przez cały trwania imprezy dostępny był także catering. 

W opinii większości osób był to najlepszy turniej w historii kibicowskiej GieKSy. Dziękujemy Urzędowi Miasta Katowice, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji na czele z dyrektorem Danielem Mucem, KR Górnik Zabrze oraz wszystkim obecnym. Szczególne podziękowania dla naszych Przyjaciół z Ostravy – GieKSa&Banik!

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*