[RELACJA] Udokumentowana wyższość nad wicemistrzem

Dodano przez Adi | 27 września 2022 20:22
Licznik odwiedzin: 317

W zaległym spotkaniu 2. kolejki PHL na lodowisku w Oświęcimiu zmierzyli się finaliści zeszłego sezonu – GKS Katowice i Re-Plast Unia.

O przebiegu całego meczu zadecydowała pierwsza tercja – już w 3. minucie Fraszko wykorzystał grę w przewadze po faulu Dziubińskiego. 10 minut później krążek niefortunnie wylądował w bramce Johna Murray’a, jednak chwilę wcześniej miało miejsce uwolnienie. Większy komfort zapewnił nam Hampus Olsson, podwyższając nasze prowadzenie. Jeszcze przed przerwą uderzenie Wanackiego przekierował Magee, dzięki czemu po 20 minutach prowadziliśmy już 3:0. W drugiej tercji nie oglądaliśmy żadnych goli, choć obie drużyny miały swoje okazje, ale świetnie spisywali się bramkarze. Szybko natomiast dowiedzieliśmy się, że ostatnia odsłona tego starcia nie będzie bezbramkowa – po efektownej akcji Lundina pokonał Hitosato. Po chwili Deniskin bezpardonowo zaatakował Smala, za co otrzymał 5-minutowe wykluczenie, nie zamieniliśmy jednak tego długiego okresu gry w przewadze na kolejnego gola. Na 2 minuty przed końcem meczu honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Michael Cichy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
0:1 Bartosz Fraszko (Brandon Magee, Grzegorz Pasiut) 2:32 5/4
0:2 Hampus Olsson (Christian Blomqvist) 13:40
0:3 Brandon Magee (Jakub Wanacki, Bartosz Fraszko) 18:07
0:4 Shigeki Hitosato (Joona Monto, Matias Lehtonen) 40:46
1:4 Michael Cichy (Pavel Padakin, Filipp Pangelov-Yuldashev) 58:08

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin (Kowalówka R.) – Pangelov, Jerofejevs, Szczechura, Cichy, Padakin – Jakobsons, Dyukov, Laakso, Dziubiński, Da Costa – Bezuska, Noworyta P., Deniskin, Krzemień, Kowalówka S. – Noworyta M., Paszek, Sołtys, Wanat, Ahopelto

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee – Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Smal, Monto – Kruczek, Wajda, Prokurat, Lehtonen, Pulkkinen – Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Olsson, Hitosato.