[RELACJA] Udane derby – czyste konto Kielera, trzy punkty Mularczyka i Makkonena

Dodano przez Adi | 18 października 2019 21:29
Licznik odwiedzin: 248

Na początek drugiej rundy PHL GKS Katowice zmierzył się na Jantorze z Naprzodem Janów, który pierwszą ćwiartkę sezonu zakończył bez nawet jednego punktu.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:00. Choć GieKSa zdecydowanie przeważała, to na bramki musieliśmy czekać do drugiej tercji. W pierwszej tercji natomiast miało miejsce inne ważne wydarzenie — karę meczu w 17. minucie za faul na Macieju Rybaku otrzymał Nestori Lahde. Dodatkowo w trakcie trwania jego 5-minutowej kary wykluczenie otrzymał Devecka i przez 2 minuty musieliśmy bronić w 3 przeciwko 5. Wynik spotkania otworzyliśmy w 25 minucie, a uczynił to Jaakko Turtiainen. Dokładnie 5 minut później Teddy Da Costa zdobył drugą bramkę dla GieKSy, a niecałe 117 sekund później Makkonen strzelił z backhandu na 3:0. Czwartą i ostatnią bramkę w tej tercji zdobył ponownie Turtiainen. W ostatniej części spotkania zdobyliśmy jeszcze dwa gole — w 46. minucie Da Costa znów pokonał bramkarza Naprzodu, a w 50. minucie swoją pierwszą bramkę w GKS-ie zdobył Szymon Mularczyk. Warto dodać, że 20-latek asystował także przy pierwszej i trzeciej bramce. Również trzy punkty za bramkę i dwie asysty zanotował doświadczony Jussi Makkonen. Mecz zakończył się wynikiem 6:0.

Naprzód Janów – GKS Katowice 0:6 (0:0, 0:4, 0:2)
0:1 Jaakko Turtiainen (Szymon Mularczyk, Jussi Makkonen) 24:30
0:2 Teddy Da Costa (Grzegorz Pasiut, Damian Tomasik) 29:30
0:3 Jussi Makkonen (Szymon Mularczyk) 31:27
0:4 Jaakko Turtiainen 36:48
0:5 Teddy Da Costa (Juuso Salmi, Marcin Kolusz) 45:45
0:6 Szymon Mularczyk (Jussi Makkonen, Miika Franssila) 49:46

Naprzód Janów: Krofta (Bernard) – Kapłon, Syroezhkin, Tsitok, Kondrashov, Rybak Michał – Krokosz, Sarna, Rajski, Piper, Ksiondz – Stępień, Bodora, Rybak Maciej, Skrodziuk, Paczkowski – Niedźwiedź, Wróbel, Pohl.

GKS Katowice: Kieler (Rahm) – Tomasik, Devecka, Da Costa, Pasiut, Kolusz – Franssila, Krawczyk, Lahde, Makkonen, Turtiainen – Salmi, Jaśkiewicz, Michalski, Uski, Cimzar – Mularczyk, Krężołek, Starzyński, Paszek.