[RELACJA] Porażka w meczu na szczycie

Dodano przez sowin | 15 listopada 2022 22:04
Licznik odwiedzin: 204

We wtorkowy wieczór w Satelicie zmierzyliśmy się w meczu na szczycie z Re-Plast Unią Oświęcim. W spotkaniu pomiędzy pierwszą i drugą drużyną ligowej tabeli nie zabrakło emocji, a wynik był sprawą otwartą do ostatniej sekundy meczu.

Od pierwszych minut śmielej do ataku ruszyli przyjezdni, ale ich strzały albo wybronił John Murray, albo mijały naszą bramkę. GieKSa najgroźniejszą sytuację stworzyła w 10. minucie meczu, kiedy to grając w osłabieniu, Bartosz Fraszko minął dwóch zawodników gości i  będąc już praktycznie sam na sam z Kevinem Lindskougem został sfaulowy przez Filippa Pandelova. W 15. minucie “biało-niebiescy” objęli prowadzenie, wykorzystując okres gry w podwójnej przewadze. W kolejnych minutach meczu obraz gry się nie zmienił i na pierwszą przerwę zjeżdżaliśmy z jednobramkową stratą.

W drugiej tercji mecz zrobił się bardziej otwarty, co sprawiło, że obaj bramkarze na brak pracy nie mogli narzekać. W 29. minucie doprowadziliśmy do remisu, wykorzystując okres gry w podwójnej przewadze. Po tej bramce mieliśmy jeszcze kilka klarownych okazji na podwyższenie wyniku, ale na posterunku był Kevin Lindskoug. Goście przetrzymali nasz napór, a do tego wyprowadzili trzy kontry, które zakończyły się trzema bramkami. Najpierw drugą bramkę zdobył Patryk Noworyta, który dopadł do krążka przed naszą bramką i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Johnowi Murrayowi. Po nieco ponad trzech minut było już 3:1 na gości, a do sędziowskiego protokołu wpisał się Dariusz Wanat, który sfinalizował kontrę 2 na 1. Wynik drugiej tercji ustalił Alexander Szczechura, wykorzystując sprytne podanie Michalea Cichego.

W trzeciej tercji unici starali się kontrolować przebieg wydarzeń na lodzie. W 45. minucie byli nawet bliscy zdobycia kolejnej bramki, lecz w zamieszaniu pod naszą bramką nie potrafili umieścić “gumy” w bramce. Chwilę później Dawid Musiał zdobył drugą bramkę dla GieKSy, oddając precyzyjne uderzenie spod niebieskiej linii. Bramka ta uskrzydliła naszą drużynę, ale oświęcimski bramkarz bronił dzisiaj bardzo pewnie, broniąc uderzenia Grzegorza Pasiuta czy Shigeki Hitosato. W 55. minucie Andrei Denyskin zakręcił naszymi obrońcami i zdobył piątego gola dla Unii. GieKSa walczyła do końca o korzystny wynik, czego efektem była bramka na 5:3 autorstwa Macieja Kruczka. Na 45 sekund przed końcową syreną gola na 5:4 zdobył Matias Lehtonen. Było to ostatnie trafienie w tym meczu.

0:1 Erik Ahopelto (Aleksandrs Erofeev, Pavel Padakin) 14:57, 5/3
1:1 Marcin Kolusz (Bartosz Fraszko, Hampus Olsson) 28:43, 5/3
1:2 Patryk Noworyta (Tommi Laakso) 32:25
1:3 Dariusz Wanat (Andrei Denyskin) 35:56
1:4 Alexander Szczechura (Michael Cichy, Teddy da Costa) 37:11
2:4 Dawid Musioł (Brandon Magee, Marcin Kolusz) 45:33
2:5 Andrei Denyskin (54:44)
3:5 Maciej Kruczek (Joona Monto, Hampus Olsson) 56:23
4:5 Mathias Lehtonen (Marcin Kolusz, Grzegorz Pasiut) 59:15 6/5

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Musioł, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee – Mikkola, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Krężołek – Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato – Prokurat, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Blomqvist.

Re-Plast Unia Oświęcim: Lindskoug (Kowalówka) – Pangelov, Graborenko, Szczechura, Cichy, Da Costa – Dyukov, Erofeev, Padakin, Dziubiński, Ahopelto – Bezuska, Jakobson, Sołtys, Krzemień, Kowalówka – P. Noworyta, M. Noworyta, Laakso, Wanat, Denyskin.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*