[RELACJA] Porażka w hokejowych derbach

Dodano przez sowin | 20 listopada 2022 21:20
Licznik odwiedzin: 223

W niedzielne popołudnie nasi hokeiści zmierzyli się w hokejowych derbach z GKS-em Tychy. Podobnie jak dwa poprzednie spotkania, tak i dzisiejsze zakończyło się porażką GieKSy. Porażka ta sprawiła, że w ligowej tabeli spadliśmy na trzecie miejsce, a nad piątą drużyną mamy już tylko 5 punktów przewagi.

Od początku spotkania raz po raz niepokoiliśmy tyską defensywę, jednak uderzenia Mathiasa Lehtonena, Patryka Wajdy czy Shikegi Hitosato wyłapał Tomas Fucik. Ponadto czeski bramkarz nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam z Bartoszem Fraszko.  Dopiero w 17. minucie Joona Monto otworzył wynik meczu, wykorzystując okres gry w przewadze.  Dla katowiczan to było jednak mało i za wszelką cenę dążyli do zdobycia kolejnych bramek, ale kolejne próby nie znalazły drogi do tyskiej bramki. W 33. minucie przyjezdni doprowadzili do remisu za sprawą Bartłomieja Jeziorskiego, a 50 sekund później goście objęli prowadzenie, a sposób na Johnego Murraya znalazł Christian Mroczkowski. W ostatniej tercji meczu obie drużyny stwarzały sobie dogodne okazje do zdobycia bramek, lecz obaj bramkarze nie dali się już pokonać i ostatecznie spotkanie zakończyło się naszą porażką 1:2.

GKS Katowice — GKS Tychy 1:2 (1:0,0:2, 0:0)

1:0 Joona Monto (Shigeki Hitosato, Christian Blumqvist) 16:18, 5/4
1:1 Bartłomiej Jeziorski (Filip Komorski) 32:29
1:2 Christian Mroczkowski (Alexandre Boivin, August Nilsson) 33:19

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee – Mikkola, Wanacki, Lehtonen, Pulkkkinen, Krężołek – Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato – Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Blomqvist.

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) – Younan, Kaskinen, Sedivy, Komorski, Szturc – Bizacki, Nilsson, Gościński, Galant, Jeziorski – Bagin, Pociecha, Mroczkowski, Boivin, Dupuy – Jaśkiewicz, Krzyżek, Wróbel, Starzyński, Marzec.