[RELACJA] Piłkarski wynik nad morzem i kolejna wygrana

Dodano przez Adi | 8 października 2019 20:43
Licznik odwiedzin: 540

W ramach 9. kolejki Polskiej Hokej Ligi hokeiści GKS-u Katowice udali się na wyjazdowe spotkanie do odległego Gdańska. Drużyna Lotos PKH dosyć niespodziewanie przed tym meczem zajmowała czwartą pozycję w tabeli PHL, w dodatku w ostatnim czasie pokonała GKS Tychy i Comarch Cracovię.

Jak można było się spodziewać mecz był bardzo wyrównany. Długo jednak musieliśmy czekać na jakąkolwiek bramkę. Okazje marnowali między innymi Kolusz w 10. minucie czy chwilę później Cimzar, a pod koniec pierwszej tercji w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Robina Rahma trafił Havlik. Druga tercja to popis gry w wykonaniu bramkarza gospodarzy Tomasa Fucika. Bronił strzały Uskiego i dwukrotnie Pasiuta, w tym raz w sytuacji sam na sam. W końcu został pokonany w 39. minucie i 48 sekundzie i jak się okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu. Zdobył ją Mateusz Michalski, a asystował mu Miika Franssila. W trzeciej tercji zawodnicy PHK ambitnie walczyli o wyrównanie, ale Rahm nie dał się pokonać. Gdy na ostatnie sekundy Fucik zjechał do boksu uspokoić sytuację strzałem do pustej bramki mógł Krężołek, ale chybił. Wszystko jednak skończyło się dobrze i GieKSa zdobyła kolejne trzy punkty i pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie PHL.

Lotos PKH Gdańsk – GKS Katowice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
0:1 Mateusz Michalski (Miika Franssila) 39:48

LOTOS PKH Gdańsk: Fucik (Studziński) – Bilcik, Havlik, Steber, Polodna, Vitek – Tesliukiewicz, Krasowski, Jelakow, Rożkow, Gołowin – Pastryk, Lehmann, Danieluk, Popow, Marzec – Naróg, Szurowski, Stasiewicz, Mocarski, Smal

GKS Katowice: Rahm (Kieler) – Cakaijk, Devecka, Krężołek, Pasiut, Kolusz – Franssila, Wajda, Lahde, Makkonen, Turtiainen – Salmi, Jaśkiewicz, Paszek, Uski, Cimzar – Tomasik, Mularczyk, Starzyński, Michalski

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Lizak — 8 października 2019 @ 22:02

    Niepokonany GKS

 

Dodaj komentarz

*