[RELACJA] Mroźny sparing z ligowym rywalem

Dodano przez Adi | 22 stycznia 2022 15:38
Licznik odwiedzin: 704

22 stycznia o 12:30 na boisku ,,Kolejarz” piłkarze GKS-u Katowice zmierzyli się towarzysko z imiennikiem z Jastrzębia.

Do pierwszej połowy przystąpiliśmy w składzie: Kudła – Rogala, Kołodziejski, Jędrych, Sadowski, Wojciechowski – Stromecki, Urynowicz – Sanocki, Szymczak, Błąd. Zawodnicy obu drużyn mieli spore problemy ze śliską nawierzchnią i ciężko było o składne akcje czy rajdy z piłką. Warty odnotowania był jedynie strzał Błąda z 16 metrów po dograniu Wojciechowskiego, piłka jednak przeleciała nad poprzeczką, więc do przerwy mieliśmy wynik 0:0. Na boisku pozostała trójka środkowych obrońców i Sanocki, natomiast na drugie 45 minut Królczyk zmienił Kudłę, a ze świeżymi siłami pojawili się także Pavlas, Woźniak, Figiel, Bród, Szwedzik i Kozłowski. W 52. minucie goście wykorzystali zamieszanie w polu karnym i piłkę do bramki strzałem przy słupku skierował testowany przez Jastrzębie Daniel Stanclik. Błyskawicznie jednak odpowiedzieliśmy – po ładnym, technicznym zagraniu Alana Bróda, którym przelobował linię obrony Szwedzik wyminął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Również dzięki Szwedzikowi 10 minut później objęliśmy prowadzenie – Sanocki uderzył z dystansu, a nasz młodzieżowiec najszybciej dopadł do wyplutej przez bramkarza piłki i skutecznie dobił. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

GKS Katowice – GKS Jastrzębie 2:1
Bramki: Szwedzik x2 – Stanclik