[RELACJA] Kolejny sparing… kolejna porażka

Dodano przez sowin | 16 sierpnia 2022 20:14
Licznik odwiedzin: 371

W trzecim meczu sparingowym nasi hokeiści musieli uznać wyższość Comarch Cracovii, przegrywając 3:5. Jednym z bohaterów tego spotkania był były zawodnik GieKSy — Mateusz Michalski, który dwukrotnie pokonał Johna Murraya.

O pierwszej tercji podopieczni trenera Jacka Płachty chcieliby jak najszybciej zapomnieć, gdyż przegrali ją 0:3. Wynik spotkania w 12. minucie otworzył Roman Rac, który dobił strzał Alesa Jeżka. Na drugiego gola dla przyjezdnych nie trzeba było długo czekać, bo zaledwie 73. sekundy, a do protokołu sędziowskiego wpisał się Mateusz Michalski. Wynik pierwszej odsłony meczu ustalił na 23 sekundy przed końcem pierwszej tercji Martin Kasperlik.

W drugiej odsłonie katowiczanie wzięli się za odrabianie strat, a dokładnie Teemu Pulkkinen, który w niespełna dwie minuty dwukrotnie znalazł sposób na bramkarza gości. Pod koniec drugiej tercji obie drużyny stanęły przed szansą zmiany wyniku, jednak strzał Christiana Blomqvista zatrzymał się na poprzeczce krakowskiej bramki, a chwilę później John Murray wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem Cracovii. Wynikiem 2:3 zakończyła się druga tercja.

W ostatniej tercji do remisu doprowadził Grzegorz Pasiut, który zdobył gola w osłabieniu, finalizując kontrę. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka GieKSy w tym meczu. Z remisu cieszyliśmy się przez nieco ponad dwie minuty, a na ponowne prowadzenie gości wyprowadził Radosław Sawicki. Wynik meczu w 58. minucie ustalił Mateusz Michalski, wykorzystując okres gry w przewadze.

23 sierpnia rozegramy czwarte mecze sparingowe, a rywalem będzie drużyna Re-Plast Unii Oświęcim

GKS Katowice – Comarch Cracovia 3:5 (0:3, 2:0, 1:2)
0:1 Roman Rac  ( Ales Jeżek,  Martin Kasperlík) 11:51
0:2 Mateusz Michalski  (Vojtech Polak)  13:04
0:3  Martin Kasperlík  (Jiri Gula,  Jakub Saur) 19:37
1:3 Teemu Pulkkinen (Patryk Krężołek) 28:41
2:3 Teemu Pulkkinen (Maciej Kruczek,  Patryk Krężołek) 30:43
3:3 Gtzegorz Pasiut  (Bartosz Fraszko) 48:19, 4/5
3:4 Radosław Sawicki  (Jiri Gula, Ales Jezek) 50:25
3:5  Mateusz Michalski (Jakub Saur, Erik Nemec) 57:51, 5/4

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Hitosato – Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Monto, Krężołek – Kruczek, Wajda, Magee, Lehtonen, Pulkkinen – Musioł, Prokurat, Bepierszcz, Olsson, Lebek, Smal.

COMARCH Cracovia: Stojanović (Zabolotny) – Saur, Gula, Michalski, Nemec, Racuk – Jezek, Blood, Kasperlik, Rac, Sawicki – Durkać, Motloch, Brynkus, Arrak, Csamango – Krejci, Husak, Dziurdzia, Polak, Walker.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*