Rafał Górak: „Musimy być odpowiedzialni”

Dodano przez kosa | 13 marca 2020 18:17
Licznik odwiedzin: 699

GKS Katowice nie rozegra meczu z Górnikiem Łęczna w najbliższy weekend. 23. kolejka została dzisiaj przez PZPN odwołana i przełożona na inny, jeszcze nieznany termin. O sytuacji, której jeszcze dwa tygodnie temu nikt się nie spodziewał, porozmawialiśmy z trenerem Rafałem Górakiem.

GieKSa.pl: Jak oceniacie dzisiejszą decyzję PZPN?
Trener Rafał Górak: Obecny czas nie jest dla sportu łatwy, wiec muszę przyznać, że z mojego punktu widzenia decyzja PZPN jest bardzo dobra. Jest to też zbieżne ze stanowiskiem, które zaprezentowaliśmy w czwartek w piśmie z klubu do PZPN.

Jakie plany na najbliższe dni?
Na razie odwołano tylko 23. kolejkę. W ciągu najbliższych dni zawodnicy mają stosować się do zaleceń Ministra Zdrowia. Obowiązuje więc nas akcja „zostań w domu”. Potem zobaczymy, jakie będą decyzje odgórne.

Czy na taką sytuację (przekładane mecze, nieznany terminarz) można się w ogóle przygotować pod względem fizycznym?
To dziś jest nieważne. Jedyną i istotną kwestią jest zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.

Czy wyobrażacie sobie, że ze Skrą zagracie w planowanym terminie?
Bardzo bym chciał, ale przecież widać, że będzie to raczej niemożliwe… Naprawdę nie wiem, to ciężka sytuacja dla nas wszystkich. Chciałbym zaapelować do kibiców GieKSy: zostańcie w domach! Dbajcie o siebie i o swoich bliskich. Sport dziś nie jest najważniejszy. Mam nadzieje, że niedługo znowu będziemy razem na stadionach, ale teraz musimy być odpowiedzialni.

***

Do niedzieli trwa zbiórka na pokrycie kosztów działalności forum i strony w 2018 i 2019 roku. Bardzo prosimy o wsparcie -> https://zrzutka.pl/7pv8rd

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*