Punkty rzutem na taśmę – doniesienia mass mediów o meczu GKS Katowice-Olimpia Grudziądz 1:0

Dodano przez Witek | 4 kwietnia 2021 09:45
Licznik odwiedzin: 1123

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat wczorajszego meczu GKS Katowice – Olimpia Grudziądz. GieKSa wygrała 1:0, remisując bezbramkowo do przerwy.

 

dziennikzachodni.pl – GieKSa wróciła na fotel lidera eWinner II ligi

GKS Katowice pokonał Olimpię Grudziądz 1:0 w meczu 25. kolejki eWinner II ligi. Katowiczanie mieli w tym meczu sporą przewagę, lecz długo nie potrafili udokumentować jej golem. Dopiero w samej końcówce gola na wagę zwycięstwa strzelił Marcin Urybnowicz. Wygrana pozwolił podopiecznym trenera Rafała Góraka wrócić na fotel lidera tabeli.

[…] Spotkanie na Bukowej rozpoczęło się od minuty ciszy upamiętniającej postać Alojzego Łyski, zmarłego niedawno trenera 50-lecia Gieksy. Później w głównych rolach wystąpili na murawie piłkarze obu drużyn. W I połowie katowiczanie mieli przewagę, ale nie przekładała się ona ani na gole, ani nawet na dogodne sytuacje strzeleckie i z boiska zwyczajnie wiało nudą.

Po przerwie gospodarze zagrali z większym animuszem i w końcu doczekaliśmy się większych emocji. Katowiczanie momentami zamykali rywali na ich połowie nacierając na ich bramkę.

Najlepszą sytuację miał w 57 minucie Arkadiusz Wożniak, który po podaniu Szymona Kiebzaka wpadł w pole karne i znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale uderzył piłkę zbyt słabo, by pokonać Nikodema Sujeckiego.

Decydujące dla losów meczu okazały się zmiany dokonane przez trenera Góraka. To właśnie akcja rezerwowych wprowadzonych na murawę w 71 minucie pozwoliła katowiczanom przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zaczął ją Dominik Kościelniak – piłkę w pole karne dośrodkował Krystian Sanocki, a głową do bramki skierował ją Marcin Urynowicz zapewniając Gieksie radosne święta.

 

Fani GieKSy pod stadionem na Bukowej

W trakcie meczu GKS Katowice – Olimpia Grudziądz (1:0) pod stadionem na Bukowej pojawiła się grupa kibiców GieKSy. Fani katowiczan z jednej strony stęsknili się za spotkaniami swojej drużyny, a z drugiej, podobnie jak sympatycy innych klubów w Polsce, chcieli wyrazić swój protest przeciwko zamknięciu trybun.

[…] Kibice GKS Katowice z meczami rozgrywanymi w Wielką Sobotę mają zarówno dobre jak i złe wspomnienia. Dzisiaj fani nie mogli wejść na trybuny i obejrzeć meczu z Olimpią Grudziądz, ale i tak zjawili się pod stadionem na Bukowej.

[…] W tym czasie wokół stadionu gromadzili się już kibice katowiczan. Krążyli wokół ogrodzenia stadionu od strony parkingu, bo stamtąd widać chociaż fragment płyty boiska na Bukowej.

Kibiców GieKSy była blisko setka, lecz poruszali się oni w mniejszych grupkach. Pod stadionem była też oczywiście policja. Funkcjonariusze gdy tylko zobaczyli kibiców to zgodnie z wydanym im poleceniem przystąpili do ich legitymowania. Policjanci zaczęli też wypisywać mandaty, choć fani zachowywali się spokojnie.

 

sportdziennik.com – Punkty rzutem na taśmę

Podopieczni Rafała Góraka do świątecznego stołu usiądą w dobrych nastrojach. Dzięki zwycięstwu utrzymali pozycję lidera drugiej ligi i są coraz bliżej awansu do 1 ligi. Mimo to o punkty z 14 w tabeli Olimpią Grudziądz nie było łatwo.

GKS-owi trudno było przełamać obronę gości. W pierwszej połowie aktywny był szczególnie Rafał Figiel, raz w 8, drugi w 26. Pomocnikowi gospodarzy zabrakło szczęścia. Goście z Grudziądza próbowali kontrataków, jednak brakowało im skuteczności. Gdy wydawało się, że przy Bukowej padnie bezbramkowy remis. Urynowicz wykorzystał dośrodkowanie i zapewnił gospodarzom komplet punktów.

 

sportslaski.pl – Pięciu bohaterów, dla których Wielki Tydzień rzeczywiście był wielki

Drużyny z województwa śląskiego w wirze przedświątecznych przygotowań wcale nie próżnowały. Duża część zaplanowanych na tą serię gier spotkań w Ekstraklasie, pierwszej oraz drugiej lidze odbyły się bowiem w Wielką Sobotę. Wyniki poszczególnych meczów ułożyły się jednak w ten sposób, że jedni do wielkanocnego stołu mogli zasiąść z szerokim uśmiechem, a drudzy przy dzieleniu się jajkiem nie mieli aż tylu powodów do optymizmu. Postanowiliśmy zatem podsumować dzisiejsze występy naszych zespołów i – co będzie już naszą tradycją – wybrać tych, którzy najbardziej wyróżnili się w meczach swoich ekip.

[…] Zmiany nie od parady (GKS Katowice)

Zmiennicy odegrali kluczową rolę nie tylko w drugoligowym hicie w Chojnicach, ale także w pojedynku na stadionie przy Bukowej. Rafał Górak miał nosa do roszad szczególnie na 20 minut przed końcem świątecznej rywalizacji. Wówczas na boisku pojawili się Marcin Urynowicz, Krystian Sanocki oraz Dominik Kościelniak i to właśnie ta trójka, w mniejszym lub większym stopniu, przyczyniła się do jedynego trafienia „GieKSy” w rywalizacji z Olimpią Grudziądz. Szczególnie powody do zadowolenia mógł mieć jednak pierwszy z wymienionych zawodników, bowiem to on wykorzystał wrzutkę w pole karne i popisał się celną główką, a gol zapewnił mu awans na drugą pozycję (ex aequo z Piotrem Gielem) w klasyfikacji drugoligowych strzelców. Co jednak najistotniejsze, po końcowym gwizdku GKS mógł świętować zasłużony powrót na fotel lidera trzeciego poziomu rozgrywkowego.

 

infokatowice.pl – Zwycięstwo z Olimpią w Wielką Sobotę

[…] GieKSa od początku spotkania posiadała przewagę nad walczącym o utrzymanie rywalem, ale długo nie potrafiła znaleźć sposobu na broniącego bramki przyjezdnych Sujeckiego. W pierwszej odsłonie najlepsze sytuacje do zdobycia gola miał Figiel, który nie miał udanego początku rundy, ale z meczu na mecz coraz więcej wnosi w poczynania zespołu. W drugiej odsłonie najgroźniejsze okazje miał Woźniak. W 57 min. otrzymał on świetne podanie od rozgrywającego dobre zawody Kiebzaka i znalazł się sam przed golkiperem gości. Strzelił jednak za słabo i Sujecki nie miał problemu z obroną. Kilka minut później pomocnik GieKSy miał szansę na rehabilitację, ale jego uderzenie głową było bardzo nieudane. O zwycięstwie Trójkolorowych zadecydował wprowadzony w drugiej połowie Marcin Urynowicz, który w 86 min. pokonał bramkarza Olimpii mocnym i precyzyjnym strzałem głową. Tym samym GieKSa zasłużenie wygrała 1:0 i umocniła się na pozycji lidera II ligi.

 

olimpiagrudziadz.com – Bez punktów z Katowic

[…] Mecz rozpoczął się od szybkich akcji ze strony gospodarzy. Katowiczanie chcieli szybko strzelić bramkę – w pierwszej połowie bliski strzelenia bramki był Rafał Figiel, jednak nie zdołał on pokonać Nikodema Sujeckiego. Olimpia grała defensywnie i szukała swoich szans w kontratakach. Pierwsze 45 minut to przewaga gospodarzy, ale nieskuteczność obu stron zakończyła pierwszą połowę bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie katowiczanie ponownie rzucili się do ataków, ale dobrze spisywała się obrona Biało-Zielonych. Po kilkunastu minutach grudziądzanie doszli do głosu i stwarzali zagrożenie przed bramką GKS-u. Ożywienie w grze spowodowały zmiany z obu stron. W 68. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Smółka, a 3 minuty później potrójną zmianę zrobił trener Górak .W 86. minucie Marcin Urynowicz otrzymał podanie i strzałem głową pokonał Nikodema Sujeckiego. Piłkarze Olimpii próbowali w końcówce strzelić wyrównującego gola, ale wynik do końca meczu nie zmienił się. Olimpia Grudziądz pozostała na 14. miejscu w tabeli eWinner 2. Ligi.

W drużynie Olimpii zabrakło dzisiaj dwóch podstawowych piłkarzy – Jose Embalo i Michała Graczyka, którzy pauzowali za kartki.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Ino GieKSa — 6 kwietnia 2021 @ 08:08

    Franc też tak sądze że minimum 71-72 punkty. Do zdobycia jest 39 punktów i jeśli zdobędziemy połowę z tego to awans na 100%.

  2. Franc — 4 kwietnia 2021 @ 22:27

    Może być mało, myślę że powyżej 70.

  3. Roh — 4 kwietnia 2021 @ 12:33

    Jak myślicie, ile punktów wystarczy do awansu w tym sezonie? Ja myśle że tak minimim 65.

 

Dodaj komentarz

*