Przyszłość zagrała – Finały „Zagraj Na Bukowej”

Dodano przez kosa | 5 czerwca 2018 11:22
Licznik odwiedzin: 1589

Po wielu dniach treningów na boiskach osiedlowych nadszedł dzień piłkarskiego święta dla młodych adeptów sztuki piłkarskiego rzemiosła.

3 czerwca 2018 roku odbyła się kolejna edycja finałów turnieju „Zagraj na Bukowej”. W tym roku w rundzie finałowej wzięło udział 20 drużyn podzielonych na 4 grupy, nie tylko z katowickich dzielnic, lecz również z innych FC naszej GieKSy. Były to: Witosa, Murcki, Koszutka, Tysiąclecia, Mysłowice-Wesoła, Załęże, Imielin, Dąbrówka Mała, Zawodzie, Bogucice, Giszowiec, Centrum, Wełnowiec, Jaworzno, Podlesie, Ligota, Mysłowice-Skotnica, Mysłowice-Piosek, a także Piotrowice.

Od wczesnych godzin porannych na obiektach przy Bukowej dało się odczuć dreszczyk emocji, a także adrenalinę, która rosła z minuty na minutę. Po zaciętej rywalizacji w grupach, gdzie działo się naprawdę dużo, wyłoniło się 8 drużyn, które awansowały do ćwierćfinałów. W pierwszym ćwierćfinale drużyna Witosa wysoko pokonała kolegów z Zawodzia 8:0, w drugim team z Koszutki pokonał niezwyciężone do tej pory Załęże 5:3, trzeci należał do chłopaków z Giszowca – 3:1 Mysłowice-Skotnica. Ostatni rozegrali między sobą drużyny z Jaworzna i Paderewy i w tym pojedynku górą była Paderewa 3:1.

W półfinałach drużyna Witosa pokonała obrońce tytułu sprzed roku, czyli drużynę Giszowca 3:0. Warto tu dodać , że przez cały turniej chłopaki z Gisza byli bardzo mocno dopingowani przez swoich kibiców. Brawo! Drugi półfinał to młodzi piłkarze z Koszutki kontra Paderewa. W tym meczu górą Paderewa z wygraną 2:0. Po tym meczu jasne już było, że w finale na głównej płycie boiska znalazły się drużyny Witosa i Paderewy. Po zakończeniu półfinałów każdy uczestnik turnieju otrzymał dyplom oraz medal, a także każda z drużyn została uwieczniona na pamiątkowym zdjęciu z GieKSikiem.

Finał odbył się w przerwie meczu seniorów GKS Katowice – Górnik Łęczna i przyniósł więcej emocji niż spotkanie pseudoseniorów. Po owacjach na stojąco od wszystkich kibiców przybyłych na dzisiejsze spotkanie, młodzi piłkarze rozpoczęli rywalizacje. Po wyrównanym początku z minuty na minutę optyczną przewagę zaczęło osiągać osiedle Witosa, co w rezultacie przełożyło się na bramkę. Do końca meczu, pomimo starań z jednej jak i drugiej strony o zmianę wyniku, rezultat 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra. Wraz z końcowym gwizdkiem nastąpiła konsternacja na trybunie, na której znajdowali się fani ekipy z Paderewy, natomiast z sektora kibiców Witosa niosły się radosne śpiewy celebrujące wygraną. Na koniec cytuje tu słowa spikera zawodów „Nie ważny jest wynik, dzisiaj każdy został zwycięzcą”, co było pięknym podsumowaniem całego turnieju Poziom organizacyjny imprezy stał na najwyższym, światowym poziomie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

Tabor

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*